Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Lee Jin-man)

VIDEO Thiem ostro kritizuje Paireho za vypúšťanie zápasov a stratu motivácie: Keď nechceš hrať, tak zostaň doma!

MADRID – Rakúsky tenista Dominic Thiem sa pred svojim úvodným zápasom na turnaji v Madride obul do francúzskeho búrliváka Benoita Paireho, ktorý je poslednú dobu známy stratou motivácie, ktorá vyúsťuje k vypúšťaniu zápasov.


„Jednoducho tomu nerozumiem. Keď nechceš hrať tenis, tak zostaň doma. Ak nemáš motiváciu, nevadí. Nikto ťa k tenisu nenúti,“ odkázal Dominic Thiem francúzskemu tenistovi v rozhovore pre španielský denník El País.

Búrlivák Paire je známy rebel. Túto nálepku v aktuálnej sezóne potvrdzuje svojimi výrokmi aj zápasmi, ktoré častokrát bez väčšieho záujmu odchodí.

Okrem kritiky aj cenné rady

„Myslím si, že najlepšie bolo to, čo som urobil ja. Vynechal som pár turnajov, po chvíli mi však tenis začal opäť chýbať. Niekedy človek nedokáže hrať na sto percent, ale musí byť aspoň konkurencieschopný,“ pokračoval štvrtý hráč sveta.

„Samozrejme, je to zložité. Všetci sme zvyknutí na to, že hráme pred plným hľadiskom a bez väčších obmedzení môžeme cestovať z miesta na miesto. Akceptujem, že niekomu to môže vadiť, ale nie je to niečo, čo tu bude navždy,“ dodal Thiem.Bude zaujímavé sledovať, či si slová rakúskeho tenistu zoberie Paire k srdcu. Už dnes nastúpi proti gruzínskemu tenistovi Nikolozovi Basilašvilimu, ktorý v nedeľu získal už druhý titul v tejto sezóne, keď triumfoval na turnaji v Mníchove.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Daviscupového súboja Nadala s Djokovičom sa nedočkáme, Austrália bez Kyrgiosa

MADRID – Španielsky tenista Carlos Alcaraz povedie svoju krajinu v zápase základnej skupiny finálového turnaja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − 5 =