Home Najdôležitejšie FOTO Obrovské zlyhanie dvanásteho hráča sveta v Madride: Busta prehral takmer vyhraný zápas a šokujúco končí

MADRID – Španielsky tenista Pablo Carreno Busta prekvapivo končí na turnaji v Madride už v prvom kole. Vo včerajšom zápase prehajdákal sľubné vedenie a Argentínčanovi Delbonisovi podľahol po setoch 6:3, 4:6, 3:6.

Úvod zápasu začal udržanými podaniami oboch tenistov, ale už v štvrtej hre favorizovaný Busta prelomil servis argentínskeho súpera a po potvrdení brejku viedol už 4:1. Delbonis sa v ďalšom priebehu prvej sady dostal späť do boja o prvý set, keď v siedmom geme brejkol Španiela, ale ten ribrejkom strhol vedenie na svoju stranu a po 34 minútach viedol 1:0.

Šokujúci obrat z takmer prehraného zápasu

Frustrovaný Delbonis po nezvládnutí koncovky prvého setu, nezačal dobre ani v sade druhej a azda po 15 minútach už prehrával 0:4 a vyzeralo to sním zle-nedobre. Následne 30-ročný tenista doslova vstal z mŕtvych a neuveriteľnou sériou šiestich vyhraných gemov v rade vyrovnal stav zápasu na 1:1.

Dvanásteho hráča sveta prehajdákané vedenie nerozladilo a rozhodujúci set začal hneď brejkom, ktorý si držal až do stavu 3:2, kedy sa opakovalo situácia z druhého dejstva. Argentínčan získal od nepriaznivého stavu 1:3 opäť päť gemov v rade a pripísal si na svoje konto výborný skalp po dramatickom závere setov.

Carreno Busta potvrdil, že paradoxne mu turnaj v Madride nevyhovuje a počas celej kariéry tu má negatívnu bilanciu 1-6. Delbonis sa v ďalšom kole stretne s víťazom zápasu medzi domácim Ramosom a Američanom Fritzom.