Home Audio/video VIDEO Obrovská senzácia na US Open: Nadal po totálnom kolapse v štvrtom sete v New Yorku dohral!

Rafael Nadal

NEW YORK – Šokujúci koniec pred bránami štvrťfinále zažil na US Open favorizovaný Rafael Nadal, ktorý za viac ako tri a pol hodiny v štyroch setoch podľahol domácemu Francesovi Tiafoemu.

Nadalovi v zápase nefungoval servis, keď v štyroch setoch vyprodukoval až deväť dvojchýb a zaznamenal rovnaký počet es. Jeho súper ich pritom nastrieľal dvojnásobok a len pri štyroch dvojchybách.

Nadal bojoval, ale štvrtý set nezvládol

Nadal bojoval, po prehratom prvom dejstve vyrovnal a aj keď sa Tiafoe opäť dostal do vedenia, v štvrtom sete Rafa po brejku viedol už 3:1, ale následne stratil všetkých päť hier po sebe vrátane troch vlastných podaní a s US Open sa prekvapivo rozlúčil už v osemfinále. Tiafoe sa tak na tretí pokus dočkal prvého triumfu so španielskym matadorom, keď v predchádzajúcich dvoch vzájomných súbojoch s ním neuhral ani set.

Čaká ho Rubľov

Súperom Tiafoeho o semifinále bude ruský tenista Andrej Rubľov, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V osemfinále ako nasadená deviatka zvíťazil nad sedmičkou “pavúka” Britom Cameronom Norriem 6:4, 6:4, 6:4.

muži – dvojhra – osemfinále: Andrej Rubľov (Rus.-9) – Cameron Norrie (V. Brit.)-7 6:4, 6:4, 6:4, Rafael Nadal (Esp.-3) – Frances Tiafoe (Usa-22) 4:6, 6:4, 4:6, 3:6

Zdroj: ts, TASR