Home Audio/video VIDEO Boj o finále prinesie bitku velikánov: Djokovič zvládol prerušený duel plný emócií a vyzve Nadala

Novak Djokovič

PARÍŽ – Súperom Rafaela Nadala v boji o finále Roland Garros bude srbská jednotka Novak Djokovič. Srba nezastavil deviaty nasadený Talian Matteo Berrettini, zdolal ho 6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5.

Djokovičovi stačilo na zisk prvého setu zobrať súperovi podanie raz, podarilo sa mu to v štvrtom geme. Srb premenil hneď svoj prvý setbal, keď set zakončil čistou hrou. Druhý set bol ešte jednoznačnejší, Djokovič nepustil Berrettiniho ani jedenkrát k brejkbalu a opäť využil už prvý setbal.

V ďalšom priebehu zápasu Talian zabojoval a doviedol tretí set do tajbrejku. V ňom bol Srb dve loptičky od víťazstva, no dvakrát po sebe nevyužil servis a Talian naopak premenil prvý setbal. V štvrtom sete obaja hráči kvalitne podávali a držali si servis. To platilo až do dvanástej hry, ktorú vo svoj prospech získal Djokovič a využil svoj tretí mečbal. Duel museli pred 23.00 h na pár minút prerušiť, aby z hľadiska mohli odísť diváci a splniť tak pandemické opatrenia.

Djokovič predviedol v stretnutí 44 víťazných úderov a odvrátil všetky tri brejkbaly. V semifinále grandslamového turnaja sa predstaví okrúhly štyridsiatykrát.

Semifinále prinesie ďalší duel dlhoročných súperov. Djokovič aktuálne vedie 29:28 na zápasy. Nadal však uspel v najnovšom meraní síl, keď zdolal Srba vo finále turnaja v Ríme.

muži – dvojhra – štvrťfinále: Novak Djokovič (Srb.-1) – Matteo Berrettini (Tal.-9) 6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5