Home Audio/video VIDEO Nadal to vo štvrťfinále na Roland Garros nemal ľahké: Schwartzman mu zobral set po 36 vyhraných setoch v rade

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal potvrdil pozíciu favorita a postúpil do semifinále grandslamového turnaja Roland Garros. Tretí nasadený hráč zdolal vo štvrťfinále desiateho hráča pavúka Argentínčana Diega Sebastiana Schwartzmana 6:3, 4:6, 6:4 a 6:0.

Obhajca titulu prelomil v 1. sete súperové podanie ako prvý, čistou hrou na 4:2. Argentínčanovi sa síce vzápätí podaril rebrejk, no ihneď na to opäť pustil svoj servis a Španiel dopodával set do víťazného konca.

V druhom stratil Nadal servis v druhej hre, no v piatom geme zrušil výhodu súpera a Schwartzmana brejkol. Rozhodujúcim momentom setu bola desiata hra, keď si Španiel za stavu 4:5 neudržal podanie. Schwartzman premenil hneď prvý setbal. Nadalová séria v počte víťazných setov na Roland Garros sa tak skončila na čísle 36.

Trinásťnásobného šampióna parížskeho turnaja však tento moment vôbec nepoznačil a ďalší priebeh zápasu sa konal úplne v jeho réžii. V treťom sete nepustil súpera ani raz k brejkbalu, v deviatej hre mu vzal servis a v desiatom geme premenil hneď prvý setbal. V štvrtom sete už dominoval a vyhral ho 6:0. Zápasovú bilanciu so Schwartzmanom vylepšil Nadal na 11:1.