Home Najdôležitejšie VIDEO Kovalík postúpil do semifinále v tureckom Istanbule: V nervydrásajúcej koncovke bol úspešnejší

Jozef Kovakík, ATP Istanbul Challenger

ISTANBUL – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do semifinále challengeru 125 v tureckom Istanbule (132 280 EUR, tvrdý povrch v hale). Siedmy nasadený hráč si poradil s domácim držiteľom voľnej karty Ergim Kirkinom (449. ATP) 6:7(5), 6:0, 7:6(3) za 143 minút.

Kovalík vstúpil do zápasu úspešne, už po pár minútach viedol 2:0. Následne sa ale domáci mladík oklepal, opustila ho nervozita a sériou štyroch gemov otočil na 2:4. Slovenskému tenistovi sa podarilo brejknúť svojho súpera a vyrovnať, ale v desiatej hre opäť prišiel o svoje podanie a Kirkin podával na víťazstvo v sete. Naskytnutú príležitosť však nezužitkoval a bolo vyrovnané. O osude prvého setu rozhodovala až skrátená hra, kde mal Kovalík sľubný náskok, ale v koncovke úplne zlyhal a po necelej hodine prehrával 1:0.

Druhý set trval len 27 minút

Kovalík sa psychicky nezložil, práve naopak, do druhej sady vstúpil výborne a trestal jednu príležitosť za druhou. V druhom sete urobil so svojím súperom rýchly proces a nadelil mu kanára.

Aj v rozhodujúcom sete pokračoval 131. hráč sveta v nastolenom trende, opäť brejkol Kirkina, ale následne prišiel o svoj servis aj on. V tretej hre však znovu prelomil podanie tureckého tenistu a keď viedol 1:3 15:40, zdalo sa, že je rozhodnuté. V piatej hre však nevyužil štyri brejkbalové príležitosti a dostal svojho súpera späť do zápasu. V ôsmej hre ho Kirkin brejkol a začínalo sa od znovu. Aj tretí set musela rozhodnúť až skrátená hra, kde bol tentokrát úspešnejší Kovalík a postúpil do semifinále.

Zverenec trénera Mateja Liptáka zabojuje o finále proti kvalifikantovi Arthurovi Rinderknechovi z Francúzska.

Zdroj: ts, stz.sk