Home Najdôležitejšie Skvelá Škamlová zdolala nasadenú jednotku: Opäť ukázala skvelú fyzickú pripravenosť

Chantal Škamlová

KÁHIRA – Slovenská tenistka Chantal Škamlová zdolala na ITF turnaji v Káhire najvyššie nasadenú domácu Sandru Samirovú po setoch 6:4, 6:7(5) a 6:3. Zápas trval 2 hodiny a 59 minút.

Úvod zápasu mala lepší domáca tenistka a rýchlo sa ujala vedenia o 2 gemy. V nasledujúcich gemoch však potvrdila skúsená Škamlová miernu favorizáciu a sériou troch hier v rade viedla razom 3:2. Podobne ako vo včerajšom zápase, aj dnes dominoval ritern a až do stavu 4:5 sa obe dievčatá brejkovali. V desiatej hre si udržala slovenská tenistka servis a ujala sa vedenia v zápase.

V druhej sade sa nepodarilo ani jednej z tenistiek odskočiť svojej súperke čo i len o 2 gemy a bola to počas celého setu preťahovaná o jediný gem. Druhý set dospel až do tajbrejku, kde mala pevnejšie nervy Samirová.

O osude stretnutia rozhodla až tretia sada

Škamlová v rozhodujúcom sete výrazne zlepšila servis a po brejku viedla už 3:0. Egyptská tenistka ešte znižovala na 3:2, ale na skvele podávajúcu Slovenku tu v kľúčových momentoch nestačilo a 27-ročná Škamlová doviedla zápas do úspešného konca.

V boji o finále sa stretne s ruskou tenistkou Elinou Avanesyanovou.