Home Audio/video VIDEO Fantastický Martin opäť nestratil ani set: V Ekvádore zabojuje už o finále

Andrej Martin, Challenger Ciudad de Guayaquil

GUAYAQUIL – Slovenský tenista Andrej Martin si na antukovom podujatí Challenger Ciudad de Guayaquil v Ekvádore zahrá o finále.

Na podaní stratil len dva fiftíny

Martin do štvrťfinálového súboja s Argentínčanom Sebastianom Baezom vstúpil s maximálnou koncentráciou na servise, keď za celé úvodné dejstvo prehral pri vlastnom podaní len dve loptičky a to pri jedinom podaní. Až štyrikrát si Slovák udržal podanie čistou hrou a vďaka brejku pri druhom servise súpera sa za 36 minút radoval zo zisku úvodného setu – 6:4.

Po skvelom vstupe poriadna dráma

Do druhého dejstva Martin vstúpil fantasticky, keď po boji a využití až šiesteho brejkbalu zobral Baezovi hneď úvodné podanie a po udržaní svojho servisu, následnom brejku a jeho potvrdení razom Slovák vyhrával už 4:0 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Argentínčan ale zabojoval a dočkal sa prvého brejku. Po dvoch udržaných podaniach prišla kľúčová hra, kedy za stavu 4:3 musel Martin na vlastnom servise odvracať dva brejkbaly súpera, ale úspešne. To Slováka opäť nakoplo a po 59 minútach tak získal aj druhý set rovnakým skóre 6:4.

Čaká ho holandský mladík

V boji o finále na turnajovú trojku Martina čaká holandský mladík Jesper de Jong, ktorý je síce až 349. hráčom sveta, ale v ekvádorskom Guayaquil hrá v obrovskej pohode a forme.