Novak Djokovič, Australian Open
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Aaron Favila)

VIDEO Djokovič sa na Australian Open postaral o ďalší rozruch: Opäť porušil pravidlá?

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič dokazuje aj na aktuálne prebiehajúcom Australian Open, že rozhodne nepatrí do starého železa a napriek zraneniu sa prebojoval už do semifinále. V ňom si zmeria sily s premožiteľom talentovaného Bena Sheltona Tommym Paulom. 35-ročný tenista tak má šancu zaútočiť na svoj desiaty titul na tomto podujatí. Okrem pochvál od fanúšikov však čelí aj vlne kritiky, najmä po jeho „záhadnej“ komunikácii s tímom počas zápasov.


Djokovič je nepochybne vynikajúci tenista, ktorému turnaj v Melbourne Parku neskutočne sedí. Po minuloročnom škandále s jeho vyhostením zo zeme sa tento rok usiluje už o svoj 22. grandslamový titul, čím by sa vyrovnal svojmu večnému rivalovi Rafaelovi Nadalovi.

Hoci Srba od začiatku turnaja trápia problémy s ľavým hamstringom, doposiaľ si počína suverénne. Stratil jediný set, v 2. kole s Francúzom Enzom Couacaudom. Naposledy si vo štvrťfinále hladko poradil s ruským tenistom Rublevom a práve počas tohto zápasu vyvolal rozruch.

Od svojho tímu dostal v tretej hre prvého setu fľašu s vodou, na ktorej bolo niečo pripevnené. Srb to potom na lavičke nenápadne skúmal. V tom čase viedol 2:1 a následne svojho súpera brejkol. Fanúšikovia teraz špekulujú, o čo mohlo ísť. Išlo o doplňujúce rady alebo vrecko s iontovým prípravkom?

Už v predchádzajúcom kole proti domácemu De Minaurovi dostal tenista od svojho tímu na opačnej strane kurtu správu na fľaši, čo vyvolalo podozrenie, že možno došlo k porušeniu pravidiel. Koučovanie je na Australian Open síce povolené, ale iba ak sú tréneri a hráči na rovnakej strane kurtu. Ak sú na opačných stranách, môžu komunikovať len pomocou signálov a gest.Djokovič a jeho tím o situácii mlčia a nie je to prvýkrát. Zdá sa, že tenisový šampión sa v takýchto „škandáloch“ vyžíva a rád vyvoláva podozrenie fanúšikov. Spomeňte si na jeho „záhadnú“ inhaláciu vo Wimbledone alebo vypitie „čarovného nápoja“ počas turnaja v Paríži v novembri minulého roka.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 1 =