Home Australian Open Jamrichová po postupe do finále štvorhry na Australian Open: Myslím, že som ukázala veľký progres

Jamrichová po postupe do finále štvorhry na Australian Open: Myslím, že som ukázala veľký progres

by Roderik Pastier
Renáta Jamrichová, realizačný tím

MELBOURNE – Slovenská tenistka Renáta Jamrichová sa môže stať siedmou Slovenkou, ktorá získa titul vo štvorhre na juniorskom grandslamovom turnaji. V piatok ráno bude s Taliankou Federicou Urgesiovou bojovať o cennú trofej na Australian Open. V ceste za týmto snom im budú stáť štvrté nasadené Japonky Haju Kinošitová so Sarou Saitovou.


Pätnásťročná zverenka trénera Jána Matúša sa na turnaji prezentuje výbornou hrou a k zisku vytúženého titulu jej chýba už iba jeden krok.

“Je až neuveriteľné, že si zahrám vo finále štvorhry na Australian Open. S Federicou spolu nastupujeme po prvý raz. Hrá sa nám spolu dobre, sme uvoľnené a zažívame množstvo zábavy. Je skvelé, že sme sa dostali až takto ďaleko. Som veľmi šťastná a dúfam, že to dotiahneme až k titulu,” povedala talentovaná hráčka Národného tenisového centra. 

V Melbourne podáva naozaj výborné výkony, jej hra sa neustále zlepšuje. “Myslím si, že som ukázala veľký progres jednak v mojej hre, ale aj psychickom nastavení. Toto všetko sa ukázalo už v Traralgone, ale aj teraz vo dvojhre a štvorhre tu na Australian Open,” zhodnotila sympatická Renáta, ktorej prináša ovocie aj poctivá a tvrdá príprava, ktorú pred sezónou absolvovala.Okrem finálovej účasti vo štvorhre sa na prvom grandslamovom turnaji roka prebojovala aj do štvrťfinále dvojhry. Nad jej sily bola rovnako stará Ruska Mirra Andrejevová, s ktorou Renáta prehrala aj na prípravnom turnaji v Traralgone. “Dnešný zápas s Mirrou bol veľmi vyrovnaný. Hrali sme proti sebe aj týždeň pred Australian Open na juniorskom turnaji v TraralgoneVýsledok bol veľmi podobný. Myslím si, že tento zápas bol oveľa vyrovnanejší a tesnejší. Škoda, že som prehrala. Hralo sa mi tu naozaj super počas celého turnaja,” dodala Jamrichová.

Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 − 6 =