Home Audio/video VIDEO Američanka minuloročný titul neobháji: V druhom kole podľahla 65. hráčke sveta

MELBOURNE – Americká tenistka Sofia Keninová neobháji titul na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V 2. kole prehrala ako nasadená štvorka s Estónkou Kaiou Kanepiovou hladko 3:6, 2:6. Počas celého zápasu nenašla recept na disponovanú súperku, ktorá zahrala 10 es a celkovo 20 víťazných úderov.

Už v úvodnom geme zápasu mala Keninová tri brejkbalové príležitosti, ktoré však zostali nevyužité. V štvrtej hre udrela 35-ročná tenistka, ktorá prelomila podanie americkej súperky. Za stavu 1:3 mala minuloročná šampiónka k dispozícii štyri brejkbaly, ale ani tie nedokázala premeniť a Kanepiová si postrážila koncovku prvého setu a po 35 minútach sa ujala vedenia v zápase.

Druhý set mal rýchly spád, keď Keninová nedokázala nájsť recept na výborne podávajúcu súperku a po strate dvoch servisov neuspela ani v druhom sete, ktorý prehrala 2:6.

Kanepiová po cennom triumfe uviedla, že pred zápasom nemala žiadny špeciálny plán. „Vedela som, čo môžem od Sofie očakávať, nebol to náš prvý vzájomný duel. Dôležité bolo, že som hrala agresívne a výborne som servovala. To bol základ úspechu. V Melbourne sa mi hrá veľmi dobre a pokúsim sa na dnešný výkon nadviazať aj v ďalšom zápase,” povedala Kanepiová.

Kaia Kanepiová po výhre nad Keninovou (Foto: TASR/AP – Rick Rycroft)