Home Australian Open Famózna Kužmová s Kalinskou pokračujú v spanilej jazde: Po kvalitnom výkone postupujú do druhého kola

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou sa prebojovali do 2. kola štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open. V úvodnom kole zvíťazili nad kazašským párom Julia Putincevová, Zarina Dijasová 6:4, 6:2.

Slovensko-ruský pár mal výborný vstup do zápasu, keď už v tretej hre prelomili podanie svojich súperiek a po následnom odvrátenom brejkbale viedli 3:1. Kazašská dvojica sa následne oklepala, vyrovnala na 3:3, ale Kužmová s Kalinskou kontrovali ribrejkom. Následne sme boli svedkami troch udržaných servisov a prvý set skončil 6:4 pre pár so slovenským obsadením.

V druhom sete Dijasová s Putincevovou udržali prvé podanie, ale následne stratili štyri hry v rade, čo prakticky rozhodol o osude zápasu. Záver stretnutia sa už len dohrával a Kužmová s Kalinskou ovládli druhý set pomerom 6:2.

Minulý týždeň na turnaji WTA v Melbourne postúpili až do finále, vďaka čomu sa Kužmová posunula vo svetovom deblovom rebríčku na 29. miesto. Vyrovnala tak svoje maximum. V singli sa Kužmovej nedarí podľa predstáv, na Australian Open prehrala v 1. kole so siedmou nasadenou Bieloruskou Arinou Sabalenkovou.

ženy – štvorhra – 1. kolo:
 Viktória KUŽMOVÁ, Anna Kalinská (SR/Rus.) – Julia Putincevová, Zarina Dijasová (Kaz.) 6:4, 6:2