Home Najdôležitejšie V Dubaji vo štvrťfinále dvojnásobné slovenské zastúpenie: Kužmová zvládla náročný boj a vyzve ukrajinský talent

Viktória Kužmová

DUBAJ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila na turnaji v Dubaji podobne ako Kristína Kučová už do štvrťfinále. V dnešnom súboji si poradila s Bulharkou Tomovovou po setoch 6:2, 4:6 a 7:5.

Kužmová v prvom sete výborne servovala a na bulharskú súperku platila jej agresívna hra. Tomovová mala k dispozícii hneď niekoľko brejkbalov, ktoré zostali nevyužité, naopak Viki premenila dve príležitosti a po 36 minútach sa ujala vedenia v zápase.

Bulharka nezachytila úvod druhého dejstva, kedy rýchlo prehrávala 0:2, ale v nasledujúcich momentoch sa oklepala a vyrovnala na 2:2. Vo zvyšku sady obe hráčky dobre servovali, ale v desiatej hre prišla Kužmová druhýkrát v zápase o podanie a bolo vyrovnané.

Dramatický tretí set v prospech slovenskej tenistky

V rozhodujúcom sete sa vedenie prelievalo z jednej strany na druhú. Najskôr to bola Tomovová, ktorá viedla 3:1, ale Kužmová okamžite kontrovala ribrejkom. Za stavu 4:4 174. hráčka sveta brejkla Bulharku, ale ani slovenská tenistka nedopodávala zápas do víťazného konca. Nasledujúce dva gemy však patrili Kužmovej, ktorá po takmer dva a pol hodinách vydrela postup do štvrťfinále, v ktorom narazí na 19-ročný Ukrajinku Snigurovú.