Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/ AP - Seth Wenig)

Tenisové hviezdy skritizovali skrat Djokoviča: Musí sa postaviť pravde tvárou v tvár

NEW YORK – Tenisové hviezdy sa pustili do Djokoviča. Jeho skutok označili ako neúnosný. Srb vo včerajšom zápase proti Španielovi Bustovi odpálil loptičku a zasiahol do krku čiarovú rozhodkyňu. Vylúčenie svetovej jednotky bolo jedinou racionálnou voľbou organizátorov.


Djokovič sa prostredníctvom sociálnych sietí ospravedlnil za svoje správanie, ale po zápase neprišiel na tlačovú konferenciu, čo poriadne rozzúrilo legendy bieleho športu. „Tým, že utečiete, nič nezískate. Takýmto správaním si Novak všetko len komplikuje, musí sa postaviť pravde tvárou v tvár. Musí prijať, že urobil chybu,“ vyjadril sa k incidentu bývalý tenista Tim Henman.

V šoku ostal aj finalista US Open z roku 1997 Greg Rusedski. „Nikdy som nič také nevidel. Rozhodnutie o vylúčení hráča bolo správne, to sú pravidlá, ktoré platia pre každého,“ povedal.

„Je to veľmi zlý pocit, keď musíte vylúčiť najväčšiu hviezdu turnaja, svetovú jednotku. Cítite, že ho musíte vylúčiť, ale zároveň viete, že je to pre celý turnaj veľmi neprospešné,“ uvažoval Rusedski.„Je to obrovský šok, ale zároveň správne rozhodnutie,“ komentoval incident bývalý britský tenista Tim Henman.

Paradoxom je, že jemu sa v roku 1995 na Wimbledone stala podobná situácia. „Nepozeral som sa, kam loptička letí,“ spomínal na incident Brit. „Keď som videl Novaka, chápal som, ako sa cítil. Určite na rozhodkyňu nemieril, bol frustrovaný. Teraz mu neostáva nič iné, len niesť zodpovednosť za to, čo urobil. Rozhodca mal v ten moment len jedinú možnosť,“ dodal.

Zdroj: sport.cz, ts, youtube

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Djokovič vo Viedni šokujúco končí: Taliansky lucky loser svetovú jednotku zmietol z kurtu!

VIEDEŇ – Senzačne hladký koniec pripravil taliansky outsider Lorenzo Sonego na halovom podujatí vo Viedni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 4 =