Home Audio/video Djokovič šokujúco končí na US Open: VIDEO osudného momentu, ktorý ho v New Yorku definitívne vyradil

Djokovič šokujúco končí na US Open: VIDEO osudného momentu, ktorý ho v New Yorku definitívne vyradil

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

NEW YORK – Srbského tenistu Novaka Djokoviča diskvalifikovali z grandslamového turnaja US Open za napálanie loptičky do krku čiarovej rozhodkyne.


K incidentu prišlo v osemfinálovom stretnutí mužskej dvojhry proti Španielovi Pablovi Carrenovi-Bustovi za stavu 5:6 v prvom sete. Djokovič bol nasadená jednotka a v tomto roku ešte neokúsil trpkosť prehry.Premrhal tri setbaly

Djokovič mal za stavu 5:4 k dispozícii tri setbaly, Carreno Busta ich však odvrátil, vyrovnal na 5:5 a v ďalšom geme zobral Srbovi servis. Favorit v návale frustrácie následne odpálil loptičku, nechtiac trafil čiarovú rozhodkyňu do krku a tá spadla na zem.

https://www.youtube.com/watch?v=4MF46cTBL8s
Video: Youtube

Navyše Djokovič po druhý raz v priebehu niekoľkých minút napálil loptičku tam, kde sa nesmie, a hoci v druhom prípade to nebolo silné, len nešťastné, empajrový rozhodca po konzultácii so supervízorom rozhodol o jeho diskvalifikácii.

Video: US Open

Nemal svoj deň

Djokovič nemal svoj deň, v jedenástom geme za stavu 0:15 išiel za beznádejnou loptičkou v protipohybe, šmykol sa a padol na ľavú ruku. Zápas prerušili na dve-tri minúty a ošetrovali mu rameno.  Video: US Open

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 + eighteen =