Home Australian Open Šramková favoritku neprekvapila: V súboji o hlavnú súťaž uhrala len 3 gemy

Šramková favoritku neprekvapila: V súboji o hlavnú súťaž uhrala len 3 gemy

DUBAJ – Slovenská tenistka Rebecca Šramková nepostúpila do hlavnej súťaže dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open. V stredajšom finále kvalifikácie prehrala so Slovinkou Kajou Juvanovou za 53 minút hladko 1:6, 2:6.

Talentovaná Juvanová sa do Šramkovej pustila od prvej loptičky a po pár minútach viedla už 3:0. V štvrtej hre sa podarilo slovenskej tenistke odvrátiť 2 brejkbaly a znížiť na 1:3. V prvej sade bol tento gem pre Šramkovú zároveň aj posledným, keď nedokázala nájsť recept na výborne podávajúcu súperku a po menej ako pol hodine prehrávala už 0:1 na sety (1:6).

Aj druhý set mal podobný scenár a opäť sa Juvanová dostala do rýchleho vedenia, ktoré si počas celého setu dokázala strážiť. Výborne jej fungoval servis, o čom svedčia aj štatistiky, keď po svojom servise prehrala aktuálne 104. hráčka počas celého zápasu len 10 loptičiek. Okrem toho nastrieľala aj 5 es a Šramková prehrala druhý set v pomere 6:2.

Slovinka si tak výhrou nad našou tenistkou zabezpečila účasť v hlavnej súťaži úvodného grandslamu sezóny, ktorý štartuje už 8. februára v Melbourne Park.