Home Australian Open Schmiedlová zostala pred bránami hlavnej súťaže: Jej súperka nastrieľala neuveriteľný počet es

Anna Karolína Schmiedlová

DUBAJ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová vypadla vo finále kvalifikácie na februárový Australian Open. Vo vyrovnanom zápase podľahla Maďarke Babosovej po setoch 2:6, 7:6(5), 2:6.

Schmiedlová nezachytila úvod zápasu, keď po dvoch brejkoch maďarskej tenistky prehrávala už 4:0. V piatej hre získala svoj prvý gem v zápase, ale vo zvyšku setu nedokázala nájsť recept na výborne podávajúcu súperku a prehrala úvodnú sadu 2:6.

Ani druhý set nezačala najlepšie a Babosovej sa podarilo prelomiť podanie našej tenistky už v prvej hre. Potom nasledoval úsek, kedy si obe hráčky spoľahlivo držali svoje servisy a zvrat prišiel až v ôsmom geme, kedy Schmiedlová využila druhý brejkbal a po prvýkrát v zápase prelomila podanie bývalej 25. hráčky sveta. O osude druhého setu musela rozhodnúť až skrátená hra, kde bola trpezlivejšia slovenská hráčka a vyrovnala stav stretnutia na 1:1.

V treťom sete pokračovala Babosová skvelým výkonom na servise a svojej súperke nepovolila ani jeden brejkbal. Sama naopak Schmiedlovú dvakrát brejkla a v celku hladko a prekvapivo postúpila do hlavnej súťaže na Australian Open.

18 es maďarskej tenistky

Za pozornosť rozhodne stojí aj obdivuhodný výkon Babosovej na servise, keď po prvom podaní stratila v celom zápase len 10 loptičiek a našej tenistky nastrieľala až 18 es.