Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Severin Lüthi: Zranenie pre Federera prišlo v najlepšom možnom čase

BAZILEJ – Severin Lüthi si myslí, že zranenie prišlo v najlepšom možnom čase pre Rogera Federera, pretože Tour je prerušená kvôli pandémii koronavírusu a stále existuje množstvo pochybností o reštarte sezóny. Sezóna bola krátka, hralo sa len na Australian Open, kde Federer podľahol v semifinále neskoršiemu víťazovi Djokovičovi. 38-ročný Švajčiar sa rozhodol podstúpiť artroskopickú operáciu kolena.


Rekonvalescencia Federera po prvej operácii nešla podľa plánov, preto sa minulý mesiac rozhodol podstúpiť druhú operáciu kolena. „Myslím si, že aktuálne obdobie je vhodné na zotavenie sa. Ak je niekto zranený, čo je aj Rogerov prípad, rok 2020 je ideálny rok. Vzhľadom na rebríček je to pre hráčov vhodné rozhodnutie,“ vysvetlil Lüthi.

„Nebude to mať na neho veľký vplyv. Nepatrí medzi ten typ ľudí, ktorý bude demotivovane sedieť doma a premýšľať o tom, ako sa hrajú zápasy a myslieť na to, že on nemôže byť súčasťou napríklad v súčasnosti hrajúcich exhibícii,“ povedal Lüthi pre švajčiarsky tenisový denník Smash. Po Wimbledone v roku 2016 absolvoval Švajčiar prvú operáciu kolena, o šesť mesiacov neskôr slávil triumf na Australian Open. Federer má o mesiac 39 rokov, ale Lüthi verí, že jeho zverenec urobí úspešný návrat k tenisu.

(Foto: TASR/AP)

„Určite tu sú isté paralely. Obe operácie, ktoré podstúpil, neprebiehali vždy podľa plánov, ale myslím si, že Roger z toho môže aktuálne profitovať. S niečim takým už má skúsenosti, nie je to pre neho nová skutočnosť,“ vysvetlil jeho tréner.

„Od prvého dňa, kedy sa rozhodol nepokračovať v sezóne, sa pozeral smerom do budúcnosti. Nemal žiadne pochybnosti, naopak bol šťastný, že môže tráviť viac času so svojou rodinou,“ pokračuje.Lüthi pripisuje pozitivitu ako jeden z kľúčov k úspechu Federera

„Nepochybne. Roger je mentálne na vysokej úrovni, je presne tým človeom, ktorý sa nemusí presvedčiť, aby tomu veril. Musí však spojiť viacero faktorov. Keď pozitívne myslenie prejde do bezstarostnosti a ambície absentujú, celá hádanka nefunguje. Jeho zmes je niečim skutočne výnimočným. Je veľmi ambiciózny a veselý človek. Túto kombináciu nenájdete často,“ uzavrel Lüthi.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Budúca svetová jednotka? Sinner má všetky predpoklady, tvrdí Djokovič

VIEDEŇ – Srbský tenista Novak Djokovič vidí ako možnú náhradu svojej osoby na poste svetovej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + 20 =