Stan Wawrinka (Foto: TASR)

Šokujúce priznanie Švajčiara: Pred zápasom s Djokovičom som sa rozplakal

NEW YORK – Stan Wawrinka je považovaný za jedného z najlepších hráčov svojej generácie a je známy eleganciou a silou svojho bekhendu. Vo svojej kariére získal celkom 16 titulov ATP, vrátane troch grandslamových turnajov (Australian Open 2014, Roland Garros 2015 a US Open 2016) a Masters 1000 v Monte Carle 2014. Teraz prišiel so šokujúcim priznaním.


V nedávnom rozhovore s francúzskym časopisom L’Illustre Wawrinka priznal, že na začiatku finále US Open 2016 proti Novakovi Djokovičovi bol mimoriadne nervózny.

Wawrinka o príprave na finále

„Tréning pred finálovým zápasom proti Novakovi bol hrozný. Od rána fúkal netradične silný vietor, bol som v napätí a naozaj v zlej nálade,“ opísal hrôzostrašné spomienky Švajčiar.

„Pár minút pred začiatkom zápasu som sa cítil veľmi zle, začal som byť nervózny. Rozplakal som sa a dokonca som pred zápasom zvracal. Magnus (môj tréner) za mnou prišiel a snažil sa ma dať dokopy, psychicky podporiť, ale bolo to veľmi náročné,“ priznal Wawrinka.

Foto: TASR

„V prvom sete Djokovič viedol 4:1 a mal brejkbal. Nakoniec som gam zvládol a to mi psychicky pomohlo. Snažil som sa predlžovať výmeny, tým som znižoval moju nervozitu, napriek tomu, že proti Novakovi som nemal výraznejšiu šancu v dlhších výmenách. Začal som behať sprava doľava a postupne som pociťoval únavu mojej mysle, ktorá ma nútila sústrediť sa na tenis. Bolo to preč. Vtedy som netušil, či zápas vyhrám, ale vedel som, že budem bojovať až do konca. A vyhral som,“ úprimne povedal Wawrinka.Napriek svojim úspechom v neskoršej fáze svojej kariéry bol Wawrinka neustále kritizovaný za svoju nekonzistentnosť. Ilustratívnym príkladom je jeho bilancia proti svetovým jednotkám. Vo finále grandslamov má výrazne pozitívnu bilanciu 3:0, ale vo všetkých ostatných zápasoch má negatívnu bilanciu v pomere 1-20. Jediné víťazstvo prichádza v semifinále French Open proti 2017 Andy Murrayovi.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Daria Kasatkinová, WTA San Jose

Štátne vyznamenanie pre Kasatkinovú, ktorá priznala vzťah so ženou: Poslanec dumy zúri, žiada jeho zrušenie

MOSKVA – Poslanec ruskej Štátnej dumy Roman Terjuškov nesúhlasí s udelením štátneho vyznamenania pre ruskú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × three =