Home Najdôležitejšie Schmiedlová vo Varšave so štvrtou prehrou v rade: K dispozícii mala štyri setbaly, ale ani tie nestačili na zisk setu

Anna Karolína Schmiedlová

VARŠAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na antukovom turnaji WTA vo Varšave. V utorkovom zápase prehrala s Francúzkou Clarou Burelovou za 108 minút 6:7 (5), 1:6.

Schmiedlová prišla hneď v úvode stretnutia o podanie, ale v nasledujúcom priebehu sa jej podarilo vyrovnať na 3:3. V siedmom geme išla Burelová po brejku čistou hrou opäť do vedenia, ale slovenská tenista ihneď kontrovala ribrejkom. V koncovke úvodného dejstva mala naša hráčka na returne k dispozícii štyri setbaly, ktorého trestuhodne zahodila a následne v tajbrejku ťahala za kratší koniec (5-7).

Aktuálne 78. hráčku sveta výrazne poznačila premrhaná koncovka úvodného dejstva a v druhom sete Schmiedlová po dvoch stratených servisoch prehrávala už hrozivých 0:4. V piatom geme po využití piateho brejkbalu znížila na 1:4, ale vo zvyšku setu neuhrala ani gem a prehrala 1:6.

Pre Schmiedlovú ide už o štvrtú prehru v rade, naposledy sa z výhry tešila ešte na začiatku tohto mesiaca na turnaji v Bastade. Bývalá 26. hráčka sveta drží v aktuálnej sezóne negatívnu bilanciu 16-18 a jej najlepším výsledkom je naďalej semifinále na turnaji v chorvátskom meste Makarská.