Home Najdôležitejšie Rusko po dramatickej štvorhre druhým semifinalistom Davisovho pohára

Rusko po dramatickej štvorhre druhým semifinalistom Davisovho pohára

MADRID – Davisov pohár v Madride pokračoval druhým štvrťfinále. Vo vyrovnanej európskej konfrontácii zvíťazilo Rusko nad Srbskom 2:1 na zápasy.

V otváracom súboji tímových dvojok si skrížili rakety Andrej Rubľov s Filipom Krajinovičom. Prvý menovaný Rus zvíťazil 6:1, 6:2. Od úvodu na dvorci dominoval. Srbskému súperovi dovolil v prvom sete jediný gem. V druhom jeho dominancia pokračovala. Postupne sa ujal vedenia 4:0. Napokon si Krajinovič udržal dva servisy.

Nasledoval súboj jednotiek, v ktorom Srb Novak Djokovič zdolal Karena Chačanova 6:3, 6:3. V prvom dejstve rozhodol brejkom na 3:1, ktorý prišiel po tom, čo sám odvrátil brejkbal. Druhý set mal dlho vyrovnaný priebeh, no ruská jednotka nezvládla jeho záver. Prišla o dve podania a aj tentoraz prehrala 3:6. Rozhodnúť tak musela štvorhra.

Janka Tipsareviča v nej po boku Viktora Troického nahradil Novak Djokovič. Ruský pár Karen Chačanov/Andrej Rubľov zvíťazil 6:4, 4:6, 7:6(8). Po štyroch hrách síce prehrával 1:3, ale štyrmi gemami za sebou otočil priebeh a záver prvého dejstva kontroloval. V druhom sete Rusi zmazali manko 1:4, no od skóre 4:4 už nebodovali. Tretie dejstvo malo vyrovnaný priebeh, rozhodovala skrátená hra. Djokovič s Troickim v nej mali k dispozícii tri mečbaly. Chačanov s Rubľovom ich odvrátili a za stavu 9:8 pri svojom premiérovom nezaváhali

Tenisti Ruska narazia v semifinálovom meraní síl na reprezentáciu Kanady.

Ďalšie štvrťfinálové zápasy sú na programe o 17:30. Rakety si skrížia reprezentanti Argentíny a Španielska. V súbežne hranom dueli bude Veľká Británia čeliť Nemecku.