Home Najdôležitejšie Vo vyrovnanom prvom štvrťfinále Davisovho pohára úspešná Kanada

Vo vyrovnanom prvom štvrťfinále Davisovho pohára úspešná Kanada

by Michal Pokrivka

MADRID – V úvodnom štvrťfinálovom stretnutí finálového turnaja Davisovho pohára v španielskom Madride zdolala Kanada 2:1 na zápasy výber Austrálie.

V súboji tímových dvojok zdolal Kanaďan Vašek Pospíšil 7:6(7), 6:4 Johna Millmana. V prvom sete nabral manko 0:3, ale bleskovo ho zmazal a ďalšie brejky neprišli. V skrátenej hre otočil z 2:4 na 9:7. Druhé dejstvo prinieslo deväť spoľahlivo odpodávaných gemov. Keď sa zdalo, že sa schyľuje k tajbrejku, Pospíšil si vypracoval za stavu 5:4 na príjme mečbal, ktorý premenil.

Bitku jednotiek zvládol lepšie Alex de Minaur z Austrálie. Denisa Šapovalova porazil 3:6, 6:3, 7:5. Prvý set patril Kanaďanovi. V treťom geme odvrátil brejkbal, vzápätí udrel na riterne a v ďalšom priebehu si náskok postrážil. Do druhého dejstva vstúpil Austrálčan skvele. Do stavu 3:0 stratil tri fiftíny a spoľahlivý servis ho o chvíľu priviedol k vyrovnaniu. V tretej časti mrhal brejkbalmi, pri celkovo ôsmom mu však v 11. hre pomohol súper dvojchybou. Vzápätí sydneyský rodák na podaní nezaváhal.

V rozhodujúcom debli vyhrali Vašek Pospíšil a Denis Šapovalov nad Johnom Peersom s Jordanom Thompsonom 6:4, 6:4. O osude úvodnej časti rozhodol kanadský brejk z otváracieho gemu. Austrálčania boli na riterne bezzubí, čo sa zmenilo na začiatku druhého dejstva, v ktorom získali náskok 3:0. Kanaďania reagovali rovnakou šnúrou. Napokon rozhodli úspechom na príjme z deviatej hry.

V semifinále narazí Kanada na úspešnejší tím z dvojice Srbsko – Rusko.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + 2 =