Alex Molčan (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Molčan v prvom kole deklasoval držiteľa voľnej karty: Zápas trval len 44 minút

GRAN CANARIA – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do druhého kola challengeru 80 na španielskom ostrove Gran Canaria (44 820 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant si v prvom kole hlavnej súťaže poradil s držiteľom voľnej karty Markom Owenom Endlerom z Nemecka a zvíťazil hladko 6:0, 6:1 za 44 minút.


Molčan od úvodu zápasu jasne dominoval vo všetkých ukazovateľoch. V prvom geme si hladko podržal servis a v ďalšej hre už prelomil podanie svojho súpera. Do konca setu sa Endler nezmohol ani na jeden gem a po 18 minútach bolo vymaľované – 6:0.

Slovenský tenista pokračoval v nastolenom trende aj v druhom sete, ktorý mal podobný scenár ako úvodná sada. Až do stavu 5:0 neuhral nemecký súper ani gem a vyzeralo to tak, že odíde s dvomi kanármi, ale Molčan nevyužil mečbal za stavu 5:0 a Endler získal aspoň čestný gem. 308. hráč sveta nemal v koncovke žiadny problém, čistou hrou dopodával a hladko postúpil do ďalšieho kola.V osemfinále sa stretne s víťazom zápasu medzi nasadenou jednotkou Lorenzom Musettim a úspešným kvalifikantom Marti Pujorlasom.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Anna Danilinová, Viktória Kužmová

FOTO Kužmová s kazašskou parťáčkou triumfovali v Dubaji: Vo finále predviedli famózny obrat a ukážkový supertajbrejk

DUBAJ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová získala titul vo štvorhre na turnaji v Dubaji po …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × three =