Home Najdôležitejšie Molčan na Malorke zaskočil favorita: Po odvrátení šiestich brejkbalov, prišla prvá trávnatá výhra v sezóne

Alex Molčan

MALORKA – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do druhého kola na turnaji ATP na Malorke. V úvodnom kole zdolal v nedeľu siedmeho nasadeného Miomira Kecmanoviča zo Srbska v dvoch setoch 7:5 a 6:4.

Molčan musel odvracať v úvodných troch gemoch až päť brejkbalov súpera, čo sa mu aj podarilo, ale na príjme sa až do stavu 5:5 nedostával k príležitostiam. V dvanástej hre prvého setu využil slovenský tenista hneď prvý setbal a prekvapivo sa po 48 minútach ujal vedenia v zápase.

Aj druhé dejstvo malo takmer identický scenár. Kecmanovič nenašiel recept na servis Molčana, ktorý dokonale využíval rýchlejší trávnatý povrch a opäť v závere setu udrel, keď za stavu 5:4 prelomil podanie Srba a zaslúžene postúpil do druhého kola.

V druhom kole čaká na jediného slovenského zástupcu na trávnatom turnaji na Malorke víťaz duel medzi domácim matadorom Lopézom a Holanďanom Griekspoorom.