Matteo Berrettini
Matteo Berrettini (Foto: TASR/DPA/AP - Tom Weller)

VIDEO Fanúšik kričal na Berrettiniho: Vezmeš si ma? Jeho odpoveď všetkých prekvapila!

LONDÝN – Taliansky tenista Matteo Berrettini je po svojom návrate po marcovom zranení ruky na nezastavenie. Nebezpečný „travár“ je krok od obhajoby titulu na turnaji v Queen’s Clube, keď v semifinále zdolal v dvoch setoch Holanďana Botica van de Zandschulpa 6:4, 6:3. Po ôsmom vyhranom zápase v rade dokonca dostal od jedného fanúšika ponuku na sobáš. Ako na ňu zareagoval?


Taliansky tenista sa vtipným návrhom jedného z jeho obdivovateľov nenechal rozhodiť. „Nechaj ma o tom premýšľať,“ odvetil Berrettini s úsmevom. V pozápasovom rozhovore priznal, že zápas s Holanďanom Van de Zandschulpom nebol vôbec ľahký.

„Dnes to bol naozaj ťažký zápas, boli sme prerušení kvôli dažďu… Ale musíme sa prispôsobiť všetkému,“ povedal Talian. Ten vyhral 19 z posledných 20 zápasov na trávnatom dvorci a v nedeľu od 14:30 si zahrá piate finále na tráve za so sebou. To sa medzi aktívnymi hráčmi podarilo len Novakovi Djokovičovi, Rogerovi Federerovi a Andymu Murraymu.

Murrayho porazil Berrettini pred týždňom vo finále v Stuttgarte, kde vybojoval svoj šiesty titul na okruhu ATP a tretí na tráve. Teraz bude minuloročný finalista Wimbledonu proti Srbovi Krajinovičovi usilovať o druhý titul v rade.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Martin Kližan

VIDEO Martin Kližan má za sebou premiéru: V TK Jednotka prebieha druhý hrací deň Majstrovstiev v tenise

BRATISLAVA – V petržalskom klube TK Jednotka odštartovali 5. júna 2023 Majstrovstvá v tenise mužov a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + eleven =