Miloš Mečíř
Miloš Mečíř sa stal novým prezidentom STZ (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Mečíř o budúcnosti Mošku v STZ a napredovaní slovenského tenisu v uplynulých rokoch: Otvorte si oči!

BRATISLAVA – Po úspešnom zvolení na post prezidenta STZ sa Miloš Mečíř poďakoval na tlačovej konferencii za gratulácie od prítomných novinárov a odpovedal na viaceré zdvorilostné otázky. Napokon dostal príležitosť položiť niekoľko otázok aj Tenisovýsvet.sk.


Práve odpovede na tieto otázky považujeme za smerodajné k definovaniu názorovej pozície novozvoleného prezidenta. Napriek tomu, že mali za následok podráždenú reakciu zo strany Mečířa, ktorý sa vo svojej zanietenosti vyjadril aj na adresu nášho portálu, pre lepšie pochopenie jeho postoja bolo nutné odpovede zverejniť v úplnom znení. 

Miloš Mečíř
Miloš Mečíř sa stal novým prezidentom STZ (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Šli ste do volieb s tým, že by ste ponúkli nejakú zmenu? Chceli by ste niečo zmeniť napríklad na súčasnom fungovaní tenisového zväzu?

„Každý má svoje predstavy a robí iné rozhodnutia ako jeho predchodcovia. Ja som informoval o niektorých zmenách v rámci môjho programu, ktorý som prezentoval počas môjho vystúpenia. Boli to len náčrty. Ale mal by som aj na vás jednu otázku. Či aj vy plánujete nejaké zmeny v tom vašom časopise, alebo čo to vlastne máte za denník? Pretože dávate priestor niektorým nekvalifikovaným ľuďom, aby sa vyjadrovali k veciam, o ktorých nevedia absol´útne nič.“

Nový prezident STZ Miloslav Mečíř chce spojiť tenisové hnutie na Slovensku: Vyzval som aj Martina Kližana

Toto bola podľa vás nekvalifikovaná otázka?

„Teraz konečne prvá. Ďakujem!“Ako plánujete naložiť s generálnym sekretárom Igorom Moškom? Podržíte ho vo svojej funkcii?

„Chystám sa mu dať nejakú odmenu za to všetko, čo tu robí a neraz aj do ôsmej večer. Hovorím to (samozrejme s nadhľadom) preto, lebo máte zrejme trocha zastreté myslenie alebo úsudok. A tiež nemáte presné informácie. Myslím si, že odvádza robotu, ktorá je za ním vidieť a je veľmi dobrá. To, že má niekto naňho ťažké srdce, alebo si niekto myslí, že je to obetný baránok, na ktorého môže donekonečna kydať, to by som chcel raz a navždy vyvrátiť.“

Mladá krv neuspela: Miloslav Mečíř novým prezidentom Slovenského tenisového zväzu

Myslíte si, že vývoj slovenského tenisu šiel za posledných pätnásť až dvadsať rokov k lepšiemu? V čom konkrétnom sa zlepšil?

„A vy máte niekedy otvorené oči? Tak si ich otvorte!“

Miloš Mečíř
Miloš Mečíř sa stal novým prezidentom STZ (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Zdroj: ts – Igor Uher

About Igor Uher

Check Also

Carlos Alcaraz, Miami Open

VIDEO Čerstvý šampión Alcaraz v Miami suverénne vykročil za obhajobou, favorizovaný Zverev schytal kanára

MIAMI – Španielsky tenista Carlos Alcaraz postúpil do do 3. kola dvojhry na turnaji ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + twenty =