Home Najdôležitejšie Nový prezident STZ Miloslav Mečíř chce spojiť tenisové hnutie na Slovensku: Vyzval som aj Martina Kližana

Nový prezident STZ Miloslav Mečíř chce spojiť tenisové hnutie na Slovensku: Vyzval som aj Martina Kližana

by Majo Malinovský
Miloš Mečíř

BRATISLAVA – Novým prezidentom Slovenského tenisového zväzu (STZ) sa stal Miloslav Mečíř st.


Päťdesiatsedemročný Mečíř st. nahradil na poste Tibora Macka, ktorý sa neuchádzal ďalej o funkciu. Dlhoročný prezident STZ, ktorý bol na čele slovenského tenisu od roku 1998, sa rozhodol vzdať kandidatúry práve v prospech Mečířa st. Jeden z najúspešnejších slovenských tenistov histórie zvíťazil vo voľbách jednoznačne, hlasovalo zaňho 21 z 33 zúčastnených.

Miloš Mečíř
Miloš Mečíř sa stal novým prezidentom STZ (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Je to zaväzujúce

“Je to dosť zaväzujúce. Uvedomujem si, že je to významná funkcia, spojená s mnohými povinnosťami. Verím, že budeme vedieť zúročiť moje skúsenosti a budem zväzu nápomocný,” povedal na sobotňajšej tlačovej konferencii nový šéf zväzu. V hlasovaní mal vysokú podporu: “Netipoval som, ako to dopadne. Pred voľbami som sa zúčastnil na viacerých regionálnych konferenciách, viedol som viaceré debaty a rozhovory v krajoch. Veľa klubov mi už predtým vyslovilo podporu, napriek tomu som si netrúfal predpovedať výsledok. Teraz nás čaká veľa práce, hneď po veľkonočných sviatkoch ideme makať. Už som sa zhováral s predsedami zväzov. Určíme si teraz hlavné priority, treba urobiť komisie, ktoré budú zodpovedné za určité oblasti.”

Mladá krv neuspela: Miloslav Mečíř novým prezidentom Slovenského tenisového zväzu

Ešte nedávno si funkcionársky post nepripúšťal: “Keď som bol malý chlapec a pozeral som sa, ako sa páni schôdzujú, vravel som si, že to nemá s tenisom nič spoločné. Ale dospel som do veku, keď veľa vecí vidím inak. Som rád, že môžem odovzdať skúsenosti. Záleží mi na tenise. Keď som videl nejasnú budúcnosť, že niekto chce prísť s veľkou reformou, pritom nebolo jasné, z čoho sa to bude celé financovať a na akých princípoch chce zväz stáť, nezdalo sa mi to férové. To ma naštartovalo a rozhodol som sa uchádzať o funkciu. Budem sa snažiť pomôcť svojimi skúsenosťami.”Spojiť tenisové hnutie na Slovensku

Cieľom Mečířa je spojiť tenisové hnutie na Slovensku, nevylučuje ani spoluprácu so zdolanými protikandidátmi vo voľbách: “Vyzval som aj Martina Kližana, že ak má dobré nápady, nie sme proti tomu, aby sme nejaké implementovali. Bude záležať od ich vôle, ako budú chcieť spolupracovať. Pre mňa je dôležité, aby boli nastavené jednotné pravidlá a vedeli sme spolu vychádzať, dávať si navzájom rady a zdieľať svoje postrehy.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 + 10 =