Matej Lipták, Renáta Jamrichová
Matej Lipták a Renáta Jamrichová (Foto: TASR - Pavol Zachar)

Matej Lipták: Jamrichová môže byť novou Cibulkovou či Hantuchovou! Potrebuje na to jediné

Fedcupový kapitán Matej Lipták hovorí, že Renáta Jamrichová môže byť novou Cibulkovou či Hantuchovou. Potrebuje na to jediné!


V nominácii Slovenska na zápas Pohára BJK proti Taliansku figuruje aj 15-ročná Renáta Jamrichová. Tá je považovaná za žiarivú budúcnosť slovenského tenisu. Fedcupový kapitán Matej Lipták tvrdí, že z nej môže vyrásť nová líderka reprezentačného tímu a môže nasledovať hviezdy Dominiku Cibulkovú či Danielu Hantuchovú.

„To je v prvom rade na nej. Potenciál a talent určite má, čo v poslednej dobe aj ukazuje. Bude to však aj na ľuďoch okolo nej, aby zvolili tú správnu cestu. V budúcnosti môže byť aj ťahúňkou slovenskej reprezentácie. Generačná výmena v istom bode zase postupne príde. Renáta môže byť celkom jednoznačne jednou z adeptiek na to, aby mohla tento tím ťahať. Nie je však jediná z tejto, alebo dokonca ešte mladšej vekovej kategórie, ktorá sa medzi dievčatami na Slovensku ukazuje v dobrom svetle a má šancu stať sa novou Danielou Hantuchovou či Domčou Cibulkovou,“ hovoril bývalý Cibulkovej tréner pre Nový Čas.

Renáta Jamrichová však na to bude potrebovať jednu veľmi dôležitú vec. A v tejto súvislosti posiela Lipták dobrú radu nielen jej, ale aj všetkým mladým hráčkam.

„Je dôležité, aby mladšie ročníky v určitom bode neprestali pracovať a myslieť si, že už niečo dosiahli. Aj to je hlavný dôvod, prečo Domča a Daniela niečo dosiahli. Jednoducho nikdy neboli spokojné a dávali si čoraz vyššie méty. To mi možno u niektorých hráčok, ktoré sme v posledných rokoch mali, chýbalo. Tá motivácia byť stále lepšia. To je môj odkaz mladším ročníkom: nikdy neprestávajte chcieť byť ešte lepší, ako ste,“ odkázal Lipták.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Novak Djokovič, ATP Dubaj

Tsurenkovej kouč páli do Djokoviča: Otvorene a hlúpo podporuje Rusov!

Tréner Lesie Tsurenkovej Nikita Vlasov obviňuje Novaka Djokoviča z toho, že podporuje Rusov. Otvorene a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × one =