Home Najdôležitejšie Bývalá svetová trojka oznámila termín návratu: Čerstvá mamička dostala na americkom podujatí voľnú kartu

Bývalá svetová trojka oznámila termín návratu: Čerstvá mamička dostala na americkom podujatí voľnú kartu

by Roderik Pastier
Elina Svitolinová

KYJEV – Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová sa po viac ako ročnej materskej prestávke vráti do súťažného kolotoča WTA. Na budúci mesiac sa niekdajšia svetová trojka predstaví na turnaji v americkom Charlestone na základe voľnej karty. Vlani v októbri sa jej narodila dcéra Skai.


Svitolinová od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zvyšuje povedomie o podpore svojej vlasti, pripomenula agentúra AFP. V Charlestone organizuje špeciálne podujatie Tennis Plays for Peace Pro-Am, výťažok ktorého pôjde pre jej charitatívnu nadáciu a na pomoc Ukrajine.

“Zvyšovanie povedomia a získavanie finančných prostriedkov pre Ukrajinu je pre nás a našich hráčov veľmi dôležité. S nadšením spolupracujeme s Jelinou, ktorá má pre potreby svojej krajiny hlboké a osobné pochopenie,” uviedol riaditeľ turnaja v Charlestone Bob Moran.Dvadsaťosemročná Ukrajinka, ktorá je vydatá za francúzskeho tenistu Gaela Monfilsa, hrala naposledy pred rokom v marci na turnaji v Miami. Svitolinová má na konte 16 triumfov na okruhu WTA, zatiaľ posledný vybojovala v Chicagu v roku 2021. Jej kariérne maximum v rebríčku WTA je tretie miesto z roku 2019. Turnaj v Charlestone je na programe od 1. do 9. apríla.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 5 =