Home Australian Open Martin končí v 2. kole kvalifikácie Australian Open

Martin končí v 2. kole kvalifikácie Australian Open

MELBOURNE – Piaty nasadený Andrej Martin prehral v 2. kole kvalifikácie grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) s Francúzom Mathiasom Bourgueom 6:4, 6:7(5), 5:7.

Od úvodu bol zápas vyrovnaný. Andrej mal v prvom dejstve k dispozícii niekoľko brejkbalových príležitostí, premenil v poradí druhú, ktorú mal v piatom geme. Zvyšné štyri, vrátane tej za stavu 5:3 rovnajúcej sa setbalu, zostali nevyužité. Následne si skúsený tenista poľahky udržal servis – 6:4.

Druhý set mal turbulentný priebeh. Martin najprv ušiel z brejkbalu, aby následne sám získal servis súpera – 2:1. Na podaní však zlyhal a vyrovnané. Napokon rozhodovala skrátená hra. Náš tenista v nej zmazal manko 2:4, zaváhanie na servise pri skóre 5:5 však bolo rozhodujúce a nasledoval tretí set.

V ňom sa ani jeden z hráčov nechcel dostať pod tlak ďalších brejkbalov, každá chyba mohla byť kľúčová. Dramatické momenty priniesla až záverečná fáza. V geme číslo desať sa Slovák dostal na príjme k mečbalu, ale Bourgue koniec stretnutia nepripustil. Za stavu 5:5, 15:40 sa pod tlak dostal Bratislavčan a neustál ho. Súper po zmene strán podanie na postup zvládol.