Home Australian Open Horanský v 2. kole kvalifikácie Australian Open proti jednotke žrebu bez šance

Horanský v 2. kole kvalifikácie Australian Open proti jednotke žrebu bez šance

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Filip Horanský prehral v 2. kole kvalifikácie grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) s najvyššie nasadeným Rakúšanom Dennisom Novakom 1:6, 4:6.

Od úvodu zápasu bolo evidentné, na čej strane sú momentálne väčšia herná kvalita a lepšia forma. Jednotlivé gemy boli síce v prvom sete tesné, ale kľúčové výmeny získaval zväčša favorit. Odpor Slováka zlomil za stavu 2:1. Na piaty pokus prelomil jeho servis a od tohto momentu bol pánom na dvorci.

Hernú pohodu si preniesol 99. muž sveta aj do druhého dejstva. Na kurte pôsobil čoraz suverénnejším dojmom a po dvoch brejkoch viedol 4:0. Nasledovala Filipova najlepšia pasáž. Priblížil sa na rozdiel jedinej hry, druhé stratené podanie si však v koncovke nedokázal vziať späť.

Zaujalo nás:

  • duel trval iba 62 minút
  • Novak bodoval po svojom druhom servise až v 71 percentách prípadov
  • Horanský uspel na sieti iba 8-krát z 19 pokusov

Zverenec trénera Karola Kučera si za premiérové víťazstvo na Grand Slame, ktoré dosiahol v 1. eliminačnom kole, pripíše do rebríčka ATP 8 bodov.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 − eleven =

1 comment

Horanský do finále kvalifikácie ATP Buenos Aires, Lacko v Quimperi tesne pred bránami finále 1 februára, 2020 - 7:49 pm

[…] Filip Horanský postúpil do finále kvalifikácie na antukovom turnaji ATP v argentínskej Cordobe. Domáceho Andreu Collariniho zdolal hladko po setoch 6:3 6:4. V 1. sete si obaja hráči držali dlho svoj servis, rozhodol jediný brejk na 5:3, ktorý následne slovenský hráč potvrdil. […]

Reply