Home Najdôležitejšie Martin črtajúcu sa blamáž odvrátil v hodine dvanástej: Proti 463. hráčovi sveta musel odvracať mečbal

BELEHRAD – Slovenský tenista Andrej Martin uspel v prvom kole kvalifikácie na challengerovom turnaji v Belehrade. V úvodnom zápase si v troch setoch po výsledku 1:6, 7:6(3) a 7:5 poradil s domácou divokou kartou Tepavacom.

Martin po presune z Cagliari, kde podľahol Fritzovi, nezachytil úvod zápasu a po pár minútach prehrával s mankom dvoch brejkov už 0:4. Hrozbu blížiaceho sa “kanára” odvrátil až v piatej hre, ale záver prvého setu patril 463. hráčovi sveta, ktorý po 23 minútach viedol prekvapivo 1:0 na sety.

Slovenský tenista sa v ďalšom priebehu zápasu postupne rozohral, viedol v druhej sade 4:2, ale výborne hrajúci súper kládol aj naďalej obrovský odpor a vyrovnal na 4:4. O osude druhého setu musela rozhodnúť až skrátená hra, v ktorej ukázal väčšie skúsenosti a nesporné kvality 106. hráč sveta.

V rozhodujúcom sete začal náš tenista strateným podaním a dlho hľadal recept na kvalitný servis 193cm vysokého Tepavaca. V deviatej hre za stavu 3:5 navyše musel na servise odvracať mečbal a zavelil k nevídanej otočke. Sériou štyroch gemov v rade odvrátil hroziacu sa blamáž a definitívne zlomil odpor srbského tenistu.

Vo finále kvalifikácie Andrej Martin narazí na Argentínčana Trungellitiho, ktorý si v dvoch setoch poradil s matadorom Sijslingom.