Petra Kvitová
Petra Kvitová (Foto: TASR/AP - Joseph Nair)

Kvitovej chýba skutočný život: Je náročné si nájsť priateľa

PRAHA – Cestovanie po turnajoch, zápas po zápase či neustály tréning. Toto je stereotyp špičkových hráčov, ktorý často nemajú čas na osobný život. Svoje o tom vie aj aktuálne jedenásta hráčka sveta Petra Kvitová.


Jej rovesníčky sú už vydaté alebo plánujú svoju rodinu. 30-ročná Kvitová ale tenis miluje a ešte nemyslí na ukončenie kariéry. Aktuálne jej neostáva nič iné, len prísť domov, pobaliť si veci a odlietať na ďalší turnaj.

„Nehrala by som tenis, keby nechcem byť najlepšia. Na druhú stranu musím priznať, že mi chýba osobný život, stále niekde len cestujeme a hráme zápasy,“ úprimne začala rozhovor pre BBC česká tenistka.

Počas tradičnej sezóny, ktorá nie je ako tá aktuálna, odohrá profesionálna tenistka viac ako 60 zápasov na približne dvadsiatich turnajoch. Na voľný čas tak neostáva veľa priestoru.

„Je náročne si nájsť skutočného priateľa, pretože vo svete tenisu, keď cestujete z jedného turnaju na druhý na to nie je skratka čas,“ pokračuje jedenásta hráčka sveta.

Mužom od incidentu, ktorý sa jej stal už neverí

Hneď niekoľko jej vzťahov v minulosti bolo medializovaných. Minulý rok priznala, že nemá partnera. Mnohí tvrdia, že od prepadnutia z roku 2016 už mužom dvakrát neverí.

„Nie je to s nami tenistami jednoduché, častokrát bojujeme s vlastnou psychikou. Je na nás vyvíjaný tlak z verejnosti, byť špičkovou hráčkou nie je ľahké. Na druhú stranu, keď ste profesionál, musíte sa s tým vyrovnať,“ priznala.„Tenis milujem a stále ho chcem hrať a vyhrávať veľké turnaje. Zbožňujem, keď môžem byť na kurte, hrať zápas, som tam sama sebou,“ zakončila Kvitová.

Zdroj: sport.aktualne.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 16 =