Home Najdôležitejšie FOTO Tréner Kužmovej Hrunčák: Trénerská spolupráca je na samom začiatku, vieme, kde máme rezervy

FOTO Tréner Kužmovej Hrunčák: Trénerská spolupráca je na samom začiatku, vieme, kde máme rezervy

by Roderik Pastier
Viktória Kužmová

PARÍŽ – Pred blížiacim sa Roland Garros sme vyspovedali trénera a zároveň aj partnera Viktórie Kužmovej. Tomáš Hrunčák nám porozprával o príprave na posledný grandslam sezóny a rovnako aj o cieľoch a rezervách svojej zverenkyni.


Ako prebiehala príprava s vašou zverenkyňou na blížiaci sa Roland Garros?

„Po dvoch turnajoch v Amerike a následnom presune na antuku v Istanbule sme sa s Viki zhodli na tom, že vynecháme turnaj v Ríme a pripravíme sa na Roland Garros v domácich podmienkach,” uviedol na úvod rozhovoru kouč 90. hráčky sveta.

V Paríži sme už počas kvalifikácie boli svedkami niekoľkých pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19, nemyslíte si, že to môže ohroziť štart alebo priebeh turnaja?

„Nemyslím si, že to môže ohroziť akýmkoľvek spôsobom priebeh turnaja. Je samozrejmé, že každý sa toho obáva,” pokračoval. „Po príchode do Paríža sme aj my s Viki tŕpli, či nebudeme pozitívni, pretože nemusíte mať žiadne príznaky, ale aj napriek tomu môžete byť infikovaný.”

Tomáš Hrunčák a Viktória Kužmová (Foto: Osobný archív Tomáša Hrunčáka)

Ak by ste mali porovnať opatrenia v Paríži a na US Open, v čom vidíte najväčší rozdiel?

„Do Paríža sme prileteli v pondelok a hneď po príchode na hotel sme sa podrobili prvému testu. Viac ako 24 hodín sme boli len na izbe a čakali na výsledok. Obaja sme boli negatívni, čo znamenalo, že sme získali akreditácie ísť trénovať na miestne kurty. Po 48 hodinách sme absolvovali aj druhý test. Najväčší rozdiel medzi Parížom a Amerikou vidím v tom, že testy v USA sme si robili úplne sami.”Tenisovým fanúšikom je známe, že okrem trénerskej spolupráce, s Viki tvoríte pár aj v osobnom živote, máte vo vašej tenisovej spolupráci vzájomný rešpekt podobne ako v partnerskom vzťahu?

„Bez vzájomného rešpektu a predovšetkým dôvery by to nefungovalo. Mojou prioritou v trénerskej spolupráci je podieľať sa na jej výkonnostnom raste.”

So svojou zverenkyňou ste v podstate len na začiatku spolupráce. Na akých aspektoch by ste chceli v najbližšom období zapracovať?

„Po vypadnutí v prvom kole na turnaji v Istanbule som avizoval, že naša trénerská spolupráca je na samom začiatku. Chvíľu potrvá, kým si vo všetkom sadneme. Do nášho tímu sme angažovali kondičného trénera, ktorý začne s Viki spolupracovať po Roland Garros. Najbližšie týždne sa budeme zameriavať primárne na kondíciu, kde vidím momentálne najväčšie rezervy.”

Tomáš Hrunčák (Foto: Osobný archív Tomáša Hrunčáka)

Aký je váš názor na to, že sa French Open odohráva v netradičnom termíne? Nie je to trochu pre hráčky náročnejšie krátko po US Open štartovať na ďalšom grandslame?

„Snažíme sa rozhodnutie organizátorov akceptovať. Sme radi, že sa v tejto pandémiou narušenej sezóne odohrajú dokopy tri grandslamy. Na druhú stranu je tá zmena povrchu náročnejšia, ale už približne 20 dní trénujeme na antuke, a preto sa nemôžeme na nič vyhovárať.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 + 16 =