pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kvitová verzus Karolína Plíšková: Tenisové Česko čaká unikátny turnaj
Petra Kvitová, Karolína Plíšková
Petra Kvitová a Karolína Plíšková (Foto: TASR/AP - Rob Griffith)

Kvitová verzus Karolína Plíšková: Tenisové Česko čaká unikátny turnaj

PRAHA – Tímy českých tenistiek Karolíny Plíškovej a Petry Kvitovej sa v júni a júli zúčastnia na štvorkolovom charitatívnom turnaji Tipsport Charity Cup. Podujatie odštartuje 13.-15. júna na antukových dvorcoch na pražskej Štvanici.


V tíme Karolíny Plíškovej budú okrem svetovej trojky jej dvojča Kristýna, Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a Nikola Bartůňková. Kvitová, dvojnásobná wimbledonská šampiónka, bude mať v družstve Barboru Strýcovú, Kateřinu Siniakovú, Barboru Krejčíkovú, Rusku Jekaterinu Alexandrovovú a 15-ročnú Lindu Fruhvirtovú.

„Je to pre nás obrovská príležitosť zahrať si unikátny turnaj. Som rada, že máme v Česku toľko skvelých tenistiek, určite to bude divácky veľmi zaujímavé. S tímom už riešime hernú stratégiu a urobíme maximum pre víťazstvá. Určite dáme do toho všetko, aj keď ide o charitatívnu akciu,“ citoval slová Karolíny Plíškovej server idnes.cz.Kvitová má tímové súťaže rada, čo v minulosti neraz potvrdila vo fedcupových dueloch. „Teším sa na nový model a som zvedavá, čo prinesie. Okrem zaujímavých zápasov nebude núdza ani o zábavu, ktorú si na turnajoch logicky príliš neužijeme,“ uviedla dvanásta hráčka sveta.

Českí tenisti sa snažia spestriť si sezónu, ktorá je pre pandémiu koronavírusu prerušená zatiaľ do 13. júla. V máji sa na podujatí O pohár prezidenta Českého tenisového zväzu predstavia sestry Plíškové, Kvitová i celý český daviscupový tím na čele s Jiřím Veselým.

Zdroj: TASR

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Fiona Ferrová

VIDEO Turnajová štvorka to nezvládla: Prvý turnaj po reštarte korisťou nenasadenej hráčky

PALERMO – Francúzska tenistka Fiona Ferrová triumfovala na prvom turnaji seriálu WTA Tour po reštarte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =