Home Zo zákulisia Ak bude Nadal zdravý a motivovaný, tak skoro neskončí. Jeho strýko Toni odhadol, ako dlho ešte bude hrať

Ak bude Nadal zdravý a motivovaný, tak skoro neskončí. Jeho strýko Toni odhadol, ako dlho ešte bude hrať

by Jaroslav Šípkar

Výborná správa pre všetkých fanúšikov španielskeho tenistu Rafaela Nadala. Strýko Toni odhadol, ako dlho pri dostatočnom zdraví a motivácii ešte jeho synovec bude hrať.


Rafael Nadal je jedným z najlepších tenistov v histórii. Aktuálna svetová dvojka oslávi za zhruba tri týždne 34. narodeniny. No končiť sa rozhodne nechystá. Pokiaľ mu vydrží zdravie a nájde dostatok motivácie, ešte tri-štyri roky ho na súťažných kurtoch uvidíme. Tvrdí to jeho bývalý tréner a strýko Toni Nadal.

Nadal má pred sebou tri či štyri roky

„Rafael môže mať pokojne tri či štyri roky tenisu, pokiaľ sa mu budú vyhýbať zranenia, bude sa cítiť motivovaný a bude presvedčený, že môže pokračovať vo víťazení. Nedokážem si predstaviť, že by Rafa bol na okruhu a hral len, aby hral, bez toho, že by mu záležalo na tom, či prehrá alebo vyhrá,” hovoril Toni Nadal pre Super Deportivo Radio show.

„Prečo Federer stále hrá? Pretože vie, že stále dokáže vyhrávať dôležité tituly,” dodal 59-ročný bývalý tréner Rafu. Dodáva, že počas celej kariéry Rafovi zdôrazňoval, aby nehľadal výhovorky a ospravedlnenia.

Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/Ap – Charles Krupa

Výhovorky a ospravedlnenia neakceptujem

„V živote som nerád počúval, keď sa niekto sťažoval. Pretože som zistil, že tí ľudia čo sa sťažujú, nie sú ochotní niečo spraviť a zmeniť svoju situáciu. Ľudia, ktorí sú ochotní napredovať, sa zvyčajne nesťažujú,” pokračoval Toni Nadal.

„Ospravedlnenia a sťažnosti neprijímam. Rafaelovi som vždy hovoril: nehľadaj ospravedlnenie, pretože ho nájdeš, ale to ti nepomôže. Ospravedlnenie vám nikdy nepomôže vyhrať zápas.”Práve tvrdý prístup Toniho Nadala vyformoval z Rafu to, čím sa preslávil. Ich spolupráca priniesla Rafaelovi 16 grandslamových titulov. Aktuálne sa Toni venuje prevažne práci v Rafovej akadémii na Mallorce.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − three =