Home Najdôležitejšie Kovalík po infarktovom závere do semifinále challengeru v Barcelone

Kovalík po infarktovom závere do semifinále challengeru v Barcelone

BARCELONA – Jozef Kovalík postupuje na turnaji kategórie ATP Challenger 80 v španielskej Barcelone (46 600 EUR +H, antuka vonku) do semifinále. Domáceho tenistu Carlosa Tabernera zdolal vo štvrťfinálovom zápase 6:1, 2:6, 7:6(5).

S úvodným servisom mal Kovalík značné problémy, musel odvracať dva brejkbaly súpera. Ani Španiel nemal jednoduchú pozíciu na úvodnom podaní, no tak ako Slovák, aj on svoju úlohu napokon zvládol. Od stavu 1:1 však Kovalík dominoval v kľúčových výmenách. Získal päť gemov za sebou a pohodlne si pripísal prvý set.

V druhom dejstve našiel domáci tenista stratenú stabilitu na servise a pre Kovalíka bolo takmer nemožné dostať sa k brejkbalom. Taberner trpezlivo čakal na svoje šance na riterne. Využil hneď prvú príležitosť v šiestom geme. V nasledujúcej hre výhodu potvrdil. Rozhodený Kovalík nedokázal na nový vývoj situácie adekvátne reagovať a stratil aj ďalší servis. Bratislavčan tak prehral druhý set po ôsmich hrách.

V treťom sete chcel Taberner využiť psychologickú výhodu, Kovalíka brejkol už ziskom štvrtého gemu. Slovák reagoval ribrejkom a viedol aj 4:3 so servisom k dobru, ale znova zaúradoval súper, ktorý náskok zmazal. Infarktový desiaty gem náš tenista na podaní zvládol, keď odvrátil päticu mečbalov. Rozhodnúť musel tajbrejk, pretože obaja tenisti znova zaváhali pri svojich servisoch. V úvode skrátenej hry viedol domáci 2:0, Jojo sa dotiahol a hráči si menili strany za stavu 3:3. Slovák bol v záverečnej fáze istejší a za stavu 6:5 na servise využil prvý mečbal.