Home Najdôležitejšie Štvrťfinále mladých pušiek zvládla v Pekingu lepšie Osaková

Štvrťfinále mladých pušiek zvládla v Pekingu lepšie Osaková

naomi osaková

PEKING – Záverečný štvrťfinálový zápas na veľkom turnaji kategórie WTA Premier Mandatory v Pekingu (8 285 274 USD, tvrdý povrch vonku) ovládla štvrtá nasadená Japonka Naomi Osaková. Piatu nasadenú Kanaďanku Biancu Andreescuovú zdolala 5:7, 6:3, 6:4.

Prvý set začala Japonka na servise veľmi dobre, viedla 40:0, no Andreescuová napokon na druhý pokus získala prvý brejk v zápase. Výhodu potvrdila. Osaková sa snažila niečo s rozbehnutou súperkou urobiť, ale v dôležitých výmenách bola bezradná, najmä proti riternu mladšej súperky. Aj preto prišla o ďalšie podanie v geme číslo päť. Andreescuová viedla 4:1 a neskôr aj 5:1. Osaková sa nemienila vzdať – mierne zmenila svoj herný štýl a postupne stav vyrovnala na 5:5. Na viac sa už nezmohla, pretože nasadená päťka našla stratenú sebaistotu a ziskom dvoch gemov za sebou set ukončila.

Druhé dejstvo mala Andreescuová opäť skvele rozohrané. Ujala sa vedenia 3:1. Osaková v prvých štyroch gemoch strácala tempo, no následne pookriala a sériou piatich víťazných gemov si vynútila tretí set.

Aj ten začala lepšie víťazka US Open. V prvej polovici setu si vybudovala náskok brejku a viedla 3:1. Osaková hneď súperku ribrejkla, čím sa vrátila do zápasu. Kľúčovým gemom bol napokon ten s poradovým číslom deväť, keď bola na riterne práve Japonka. Využila jediný brejkbal a dostala sa do psychologickej výhody. Andreescuová mala šancu na ribrejk, štvorka žrebu ale s vypätím všetkých síl odolala a o chvíľu využila tretí mečbal.