Home Najdôležitejšie Kovalík v Turecku úspešný, Horanský naopak za nepriaznivého stavu skrečoval

Kovalík v Turecku úspešný, Horanský naopak za nepriaznivého stavu skrečoval

QUIMPER/ANTALYA – V úvodných kolách na challengeroch v Antalyi, resp. v Quimperi sme dnešná deň boli polovične úspešní. Jozef Kovalík si poradil na antuke v Turecku proti domácemu Ilkelovi hladko 6:1, 6:1, no minulotýždňový finalista z francúzskeho Quimperu zápas skrečoval.

Kovalík povolil svojmu súperovi len 4 gemy

Stretnutie sa začalo dvomi podržanými servismi, ale už v treťom geme sa podarilo slovenskému tenistovi prelomiť podanie svojho súpera a po ďalšom dobrom servisgeme viedol razom 3:1. Turecký súper sa zo zlého úvodu oklepal, vyrovnal na 3:3, ale následne Kovalík zaradil vyšší rýchlostný stupeň a do konca zápasu prehral jediný gem. V prvom sete to bolo zo strany Ilkela všetko a 126. hráč sveta sa sériou troch gemov v rade ujal vedenia v zápase.

Turek sa aj v druhom sete výrazne trápil na servise a absolútne sa mu nepodarilo nadviazať na kvalitné výkony z minulého týždňa. V druhej sade dokázal ešte brejkom znížiť na 2:1, ale od tohto stavu vyhrával gemy len Kovalík. Sériou štyroch gemov v rade hladko ovládol druhý set a vyhral 6:1.

V osemfinálovom zápase narazí na Griekspoora, ktorý zdolal v dvoch setoch Američana Escobeda.

Horanský po črtajúcom sa debakli skrečoval

Slovenský tenista Filip Horanský nezopakuje skvelý výsledok z minulého týždňa. V prvom kole zápas za stavu 2:6, 0:4 vzdal. Už od začiatku stretnutia to s Filipom nevyzeralo ružovo. Jeho pohyb bol značne obmedzený, servis nemal dostatočnú razanciu a nemeckému súperovi častokrát pomáhal k zisku ľahkých bodov. Od stavu 3:2 v prvom sete neuhral ani gem, prehral 7 hier v rade a za stavu 4:0 v druhej sade sa rozhodol zápas pre bližšie nešpecifikované dôvody bez využitia medical time-outu skrečovať.