Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (3.2.): Zaskočí španielsky supertalent skúseného Belgičana?

Tenisové tipy (3.2.): Zaskočí španielsky supertalent skúseného Belgičana?

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebude chýbať nočná trojica tipov z Austrálie.Great Ocean Road Open – 2. kolo

David Goffin – Carlos Alcaraz Garfia (3.2. o 6:00)

Zaujímavý súboj je na programe v skorých ranných hodinách, keď proti sebe nastúpi ostrieľaný harcovník Goffin a mladá vychádzajúca hviezda Carlos Alcaraz. Belgičan mal slabý záver minulej sezóny ovplyvnený koronou, ale úvod nového roku mu v celku vyšiel, keď v Antalyi vypadol až v semifinále s neskorším víťazom de Minaurom. Z Goffina sa podľa môjho názoru stáva hráč, ktorý nie je úplne spoľahlivý o čom svedčí aj prehraný set s Herbertom, či prehry s Gobosom a Gironom. Alcaraz je antukový špecialista, ale v kvalifikácii v Katare ukázal, že nerobí mu problém zahrať ani na tvrdom povrchu. V prvom kole mu skrečoval Balazs a v zajtrajšom zápase to rozhodne nevidím tak jednoznačné v prospech Goffina, set od Španiela nie je nereálny.

Tip: Alcaraz vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,72

Tip OK


Great Ocean Road Open – 2. kolo

Botic van de Zandschulp – Kamil Majchrzak (3.2. o 4:30)

Zápas dvoch challengerových hráčov, ktorý nemá favorita. Van de Zandschulp má v úvode novej sezóny slušnú formu, keď zvládol trojkolovú kvalifikáciu a problém nemal ani dnes so Schoolkateom. Rýchlejší povrch v Melbourne mu vyhovuje, jeho hra je založená primárne na dobrom servise. Majchrzak zdolal včera Djereho, ale ten predviedol podpriemerný výkon. Poliak má na harde bilanciu 50-30 a preferuje skôr pomalšie povrchy. V závere minulej sezóny si neodpustil ani pár prekvapivých prehier a v tomto otvorenom zápase si skúsim tip na holandského hráča.

Tip: Víťaz zápasu Van de Zandschulp

Kurz Niké: 2,00

Tip OKMurray River Open – 2. kolo

Borna Čorič – Emil Ruusuvuori (3.2. o 6:00)

Ako posledný, som si na zajtrajšie ráno vybral zápas medzi skúseným Čoričom a talentovaným Ruusuvuorim. Fín patrí medzi jeden z najväčších talentov svetového tenisu, ale v poslednej dobe mu chýba konzistentnosť. V Antalyi si neodpustil výbuch s Travagliom a na konci roka prehral s našim Kleinom v pozícii jasného favorita. Pre Chorváta Čoriča pôjde o prvý zápas od novembra minulého roku a aj preto pravdepodobne nie je v tomto zápase výraznejším favoritom. Aktuálne 25. hráč sveta má tvrdý povrch v obľube a dosiahol na ňom najlepšie výsledky. Myslím si, že Ruusuvuori ešte na túto úroveň úplne nedozrel a keď predvedie Čorič aspoň ľahko nadpriemerný výkon, postúpi ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Čorič

Kurz Niké: 1,73

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen + 13 =