streda , 27 mája 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hrbatý o svojom taiwanskom zverencovi: „Som z tejto spolupráce nadšený“
Foto: TASR

Hrbatý o svojom taiwanskom zverencovi: „Som z tejto spolupráce nadšený“

BRATISLAVA – Legendárny Dominik Hrbatý už pár mesiacov trénuje bývalú juniorskú svetovú jednotku Ceng Ťun-sina z Taiwanu. Momentálne ho dokonca priviedol do bratislavského NTC.

„Urobili sme spolu v príprave veľký kus roboty. Momentálne ho na tréningoch ničím doma v bratislavskom NTC,“ cituje dnes 42-ročného Slováka Nový Čas.

Pre „Domina“ je koučovanie 18-ročného tínedžera zaujímavou zmenou po predchádzajúcej spolupráci so skúseným Martinom Kližanom: „Som z tejto spolupráce nadšený. Je to prvý zverenec, pri ktorom mám pocit, že môžem využiť svoj trénerský aj hráčsky potenciál na 100 percent. Vidím, že správne reaguje na to, čo mu poviem.“

„Veci si v hlave dokáže rozanalyzovať a vyvodiť správny záver. To sa mi ešte nikdy nestalo! Prenos informácií odo mňa k nemu nie je vôbec ničím limitovaný. Je ako špongia,“ pokračoval v superlatívoch Hrbatý, ktorý je zároveň slovenským daviscupovým kapitánom.

Porovnávaniu s Kližanom sa bývalý slovenský tenista vyhol: „Porovnávať ho s Maťom sa nedá. Je to iné, keď dostanete pod krídla 18-ročného alebo 29-ročného chalana. Mladý človek vstrebe viac informácií a dá sa ľahko tvarovať. To máte ako s malým dieťaťom. Tiež sa najviac naučí v ranom veku. Tenista, ktorý má na krku tridsiatku… To je ako keby ste mali dôchodcu naučiť pracovať s iPhonom.“„Martin mal k tenisu vynikajúci prístup, ale išlo skôr o to, ako vnímal rozsah informácií a následne s nimi pracoval počas ostrých zápasov, kde musíte urobiť správne rozhodnutie za milisekundu. Uvidíme, aké výsledky prinesie naša spolupráca. Predsa len, jedna vec sú tréningy a druhá zápasy,“ dodal náš tréner.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Minuloročný španielsky hrdina si to nevie predstaviť: Davisov pohár je najvýznamnejšia súťaž reprezentačných družstiev

BARCELONA – Španielsky tenista Roberto Bautista Agut si nevie predstaviť, že by sa novembrový finálový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + thirteen =