Home Názory Tenisové tipy: Stávka na mladé pušky na troch rôznych turnajoch

Tenisové tipy: Stávka na mladé pušky na troch rôznych turnajoch

by Michal Pokrivka

Piatok sa nesie v znamení štvrťfinálových duelov. Pozreli sme sa do Hua Hinu, Rotterdamu i New Yorku.

WTA International Hua Hin – štvrťfinále

Magda Linettová vs Wang Si-jü (14.2. o 9:15)

Na zápasy z Hua Hinu sme si posvietili i včera. Číňanka Wang Si-jü patrí medzi nastupujúcu generáciu. V jej prípade je len otázkou času, kedy sa prederie v rebríčku WTA do top 100 a časom zrejme aj do top 50 či 20. Má na to všetky predpoklady a najmä ázijské hardy jej svedčia. Poľku Linettovú budú zajtra favorizovať predovšetkým skúsenosti a renkingové postavenie. Súčasné 42. miesto je však v podstate maximom toho, čo je v jej silách. Keďže je čínska tínedžerka na vzostupe a jej potenciál je väčší ako v prípade poľskej hráčky, nepovažujeme kurzy za spravodlivo nastavené. Stávka na víťazstvo Wang Si-jü sa podľa nás rozhodne oplatí.

Tip: víťazstvo Wang Si-jü

Kurz Niké: 2,23

ATP 500 Rotterdam – štvrťfinále

Pablo Carreňo Busta vs Jannik Sinner (14.2. o 13:00)

Súboj vychádzajúcej hviezdy s ostrieľaným matadorom uvidí aj holandský halový turnaj. Talian Sinner, ktorý sa cíti v týchto podmienkach ako ryba vo vode, zdá sa, prekonal menšiu krízu z januára. Pred príchodom do Rotterdamu vyhral jediný zápas, ale tu si už vyšliapol aj na kvalitného Goffina, čo určite pomôže jeho sebavedomiu. Španiel Carreňo Busta sa síce s pribúdajúcim vekom vypracoval na pomerne univerzálneho tenistu, ale stále mu je najbližšia antuka. Z významnejších skalpov má tento rok na konte len ten z Rotterdamu proti Bautistovi Agutovi. Inak ho porazili aj Harris či Gombos, proti ktorým bol favorit. Jannik, ktorý má na to dotiahnuť to do najlepšej svetovej desiatky, je pre nás zajtra favorit.

Tip: víťazstvo Sinnera

Kurz Niké: 1,92ATP 250 New York – štvrťfinále

Miomir Kecmanovič vs Ugo Humbert (14.2. o 18:00)

Na záver prechod na rýchly halový hard do New Yorku. Fanúšikovia tu uvidia už tretiu vzájomnú konfrontáciu srbského mladíka s francúzskym. Vlani na tráve v Antalyi i harde v Atlante zvíťazil Srb Kecmanovič hladko v dvoch setoch. V newyorskej hale dal čiastočne zabudnúť na posledné horšie výsledky a zdolal už Paula i Lorenziho. Oboch suverénne v dvoch setoch. Francúz Humbert získal pred pár týždňami v Aucklande svoj prvý ATP titul, no je to zatiaľ jediný záblesk v rámci sezóny 2020. Miomir určite nie je horší hráč, nad Ugom vyhral všetky štyri doterajšie sety, a tak v kurze na jeho výhru 2+ vidíme hodnotu.

Tip: víťazstvo Kecmanoviča

Kurz Niké: 2,17

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + ten =