Home Najdôležitejšie Horanský obrat nedotiahol: Na Roland Garros si vo finále kvalifikácie nezahrá

Horanský obrat nedotiahol: Na Roland Garros si vo finále kvalifikácie nezahrá

Filip Horanský

PARÍŽ – Slovenský tenista Filip Horanský si vo finále kvalifikácie Roland Garros o účasť na hlavnom turnaji nezahrá. V semifinále po viac ako dvojhodinovom boji skončil na rakete ekvádorského súpera Emilia Gómeza.

V úvodnom sete si ako prvý servis stratil Horanský, okamžite ale dokázal súpera brejknúť späť. Podobne sme boli svedkami ribrejku aj za stavu 4:3, keď sa Horanský dostal po prelomení servisu súpera do vedenia. Set tak rozhodol brejk Ekvádorčana v koncovke prvého dejstva – 6:4.

Skvelý vstup do druhého dejstva

Druhé dejstvo začal Horanský vo veľkom štýle, keď po dvoch brejkoch viedol už 4:0, potom sa síce k slovu a prvému brejku dostal aj ekvádorský súper, ale druhý set pohodlne ovládol Slovák – 2:6.

Obrat sa napokon nekonal

Rozhodujúci tretí set opäť lepšie odštartoval Horanský, ktorý hneď v prvej hre brejkol súpera a zdalo sa, že sa dočkáme pekného obratu. Ďalšie štyri hry sa ale stali korisťou Gómeza, ktorý sa razom dostal na koňa. Aj keď Horanský dokázal ešte brejknúť súpera, ten mal v koncovke setu opäť navrch a rozhodujúcu sadu opäť ovládol – 6:4.

Emilio Gómez (Ekv.) – Filip HORANSKÝ (SR) 6:4, 2:6, 6:4