Home Najdôležitejšie Paire po dvoch pozitívnych testoch na koronavírus duel nedohral: V Nemecku ste pozitívny a môžete hrať

Paire po dvoch pozitívnych testoch na koronavírus duel nedohral: V Nemecku ste pozitívny a môžete hrať

by Majo Malinovský
Benoit Paire

HAMBURG – Francúzsky tenista Benoit Paire mohol nastúpiť na turnaji ATP v Hamburgu napriek pozitívnemu výsledku testu na koronavírus. V zápase 1. kola však po prvom sete odstúpil pre vyčerpanosť.


Paire prezradil, že po príchode do severonemeckého mesta mal dva pozitívne výsledky. V utorok však dostal negatívny výsledok testu a turnajový lekár mu povolil nastúpiť, informovala agentúra DPA.

Dvakrát po sebe koronavírus pozitív

“Jediný negatívny je zo včera ale dvakrát po sebe som bol pozitívny,” uviedol Paire a prekvapený dodal: “ATP mi musí vysvetliť, aké je to pravidlo. V Paríži sú niektorí hráči negatívni, ale pretože je tréner pozitívny, nemôžu hrať. Tu v Nemecku ste pozitívny a môžete hrať. Ďakujem doktorovi a turnaju, že ma nechali hrať“Pozitívny neznamená nákazlivosť

Podľa slov lekára pozitívny výsledok automaticky neznamená infekčnosť. “Poznáme mnoho prípadov, keď vyšli pozitívne a následne negatívne testy. Nie je to nezvyčajné. Pozitívny výsledok znamená, že v organizme sa nachádza vírusový materiál, ale to hneď neznamená nákazlivosť jedinca,” vysvetlil Carrero.

Pozitívny bol aj na US Open

Tridsaťjedenročný Paire mal pozitívny test na COVID-19 aj pred US Open, vinou toho musel oželieť grandslamové podujatie. Do karantény vtedy putovali aj osoby, ktoré s ním boli v kontakte. Po odchode z USA mal negatívny test rovnako ako pred turnajom v Ríme. “Nerozumiem tomu, ale som z toho unavený. Teraz chcem ísť iba domov za mojou rodinou,” uviedol Francúz na sociálnej sieti.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − 9 =