Home Najdôležitejšie Gombos zvládol v Mníchove trojsetovú bitku a zabojuje o hlavnú súťaž: Jeho súperom bude prekvapivo až 769. hráč sveta

MNÍCHOV – Slovenský tenista Norbert Gombos zvíťazil v semifinále kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Mníchove nad domácim Nemcom Danielom Masurom 6:7 (5), 7:5, 6:4.

Favorizovaný Gombos vstúpil do zápasu podľa predstáv, keď už v tretej hre prelomil servis domáceho tenistu, ale Nemec vzápätí kontroval ribrejkom a vo zvyšku setu si obaja hráči držali svoje servisy. O osude úvodného dejstva tak rozhodovala až skrátená hra, v ktorej bol úspešnejší Masur, ten sa po takmer hodine ujal vedenia v zápase.

Ani v druhom sete sa obraz hry nezmenil, doménou oboch tenistov bolo opäť podanie, ale v dvanástom geme slovenský tenista brejkol Masura druhýkrát v zápase a vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcej sade išiel Gombos do vedenia 3:1, ale Nemec rýchlo vyrovnal na 3:3. Kľúčový gem zápasu sa odohral v desiatej hre, kedy favorit stretnutia využil druhý mečbal a postúpil do finále kvalifikácie.

Gombos vyzve v boji o postup do hlavnej súťaže na voľnú kartu hrajúceho Srba Marka Topa, ktorý je v rebríčku ATP na 769. mieste a v semifinále kvalifikácie senzačne vyradil hráča top 100 Henriho Laaksonena.

Zdroj: TASR, ts