Home Najdôležitejšie Tsitsipas sa vyhrážal rozhodcovi: Po zápase to skontrolujem! Ak ste sa pomýlili, dostanete padáka

by Jaroslav Šípkar
Stefanos Tsitsipas

Grécky tenista Stefanos Tsitsipas neuniesol emócie v dramatickom súboji so Španielom Carlosom Alcarazom.

Španiel Carlos Alcaraz po trojsetovom boji porazil na domácej antuke v Barcelone Gréka Stefanosa Tsitsipasa a zaistil si miesto v semifinále. Zápas priniesol vyhrotené emócie a niekoľko kontroverzií.

Tsitsipas sa napríklad snažil nastreliť silným úderom súpera na sieti, čo sa stretlo s negatívnou odozvou domáceho publika.

Okrem toho sa grécky tenista vyhrážal rozhodcovi. Nepáčila sa mu dĺžka prestávky Alcaraza medzi druhým a tretím setom na toaletu.

„Ako dlho mu to trvalo? Menej ako tri minúty? Si si istý? Po zápase to skontrolujeme a ak si sa pomýlil, dostaneš padáka,” vyhrážal sa Tsitsipas rozhodcovi.

Prestávku na toaletu si dal aj Tsitsipas, za stavu 0-3 v treťom sete. Ale nestihol to do limitu 1,5 minúty a tak bol potrestaný. Nastala ostrá výmena názorov s rozhodcom.