Peter Benjamin Privara (Foto: Instagram - Peter Benjamin Privara)

FOTO Slovenský supertalent trénoval u Nadala: Ďakujem za skvelú príležitosť

MALORKA – Slovenský tenista Peter Benjamin Privara absolvoval dvojtýždňový tréningový kemp v akadémii Rafaela Nadala. Európska jednotka do 16 rokov z roku 2019 si mohla porovnať sily so svojimi rovesníkmi a rovnako mala možnosť vidieť v akcii elitných tenistov.


Člen TC Empire Trnava navyše nemusel hradiť žiadne náklady a kemp absolvoval na pozvanie organizátorov. „Počas prípravy na novú sezónu som s radosťou prijal túto ponuku, navyše bola zadarmo,“ povedal na úvod talentovaný Slovák.

Peter Benjamin Privara v španielskej Malorke (Foto: Facebook/TC Empire Trnava)

Stretol sa aj s Nadalom

„Náš denný harmonogram začínal ráno o 7.45 h a končili sme až neskoro večer. Na vlastné oči som videl tréningy viacerých tenistov z okruhu ATP. Kempu sa zúčastnilo mnoho mojich rovesníkov, ktorí okupujú podobnú priečku v rebríčku ako ja. Zahrali sme si viacero tréningových zápasov a pokúšal som sa čo najviac si z toho pre seba zobrať. Stretol som sa aj s Nadalom, videl som, ako trénuje pod dohľadom trénera Carlosa Moyu,“ dodal.Nadobudnuté skúsenosti bude môcť uplatniť už začiatkom januára, kedy je prihlásený na mužský turnaj na Malorke a jeho prioritou bude dostať sa z kvalifikácie do hlavnej súťaže.

Zdroj: cas.sk, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Gregoire Barrere, Doha, Kvalifikácia na Australian Open

Tenisové tipy (27.1.): Boje o štvrťfinále vo francúzskom Quimperi

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio tipérských odporúčaní, po ktoré sme si dnes opäť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 2 =