streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieUkrajinská tenistka čelí vyhrážkam na sociálnych sieťach: Prajú mi smrť, priznáva

Ukrajinská tenistka čelí vyhrážkam na sociálnych sieťach: Prajú mi smrť, priznáva

KYJEV – Správy plné hnevu a nenávisti. Ukrajinská tenistka Lesia Curenková v rozhovore priznala, že častokrát čelí na sociálnych sieťach teroru zo strany jej neprajníkov. Ľudia jej po prehratých zápasoch prajú smrť alebo ochorenie na rakovinu.


Štvrťfinalistka z US Open 2018 sa snaží komunikovať s fanúšikmi, často zdieľa fotky z tréningu či viacero príbehov zo súkromného života. Teraz sa ale rozhodla prehovoriť o tom, čo zažíva po nevydarených zápasoch. Na sociálnych sieťach pravidelne číta, čo jej ľudia napíšu a občas si nájde správu, z ktorej jej je do plaču.

„Tie správy nie sú smerované len z rusky hovoriacich zemí. Väčšinou mne a mojim príbuzným prajú smrť, to je taká klasika. Najčastejšie mi ale prajú, aby som ochorela na rakovinu,” priznala Curenková.

Podľa jej názoru jej neprajníci adresujú tieto správy z prostého dôvodu – prišli o svoje peniaze, ktoré stavili na zápas ukrajinskej tenistky.

„Nie som typ človeka, ktorý by dokázal adresovať niekomu podobné správy. Nedokážem ovplyvniť to, že sa ľudia rozhodnú dať všetky peniaze na nejaký výsledok. Robím si svoju prácu. Niekedy vyhrám, inokedy to dopadne opačne. Vždy sa to niekomu bude páčiť a niekomu zas nie,” prízvukovala.Curenková mala v tejto sezóne veľké plány, chcela si vylepšiť svoje rebríčkové postavenie, ale už na Australian Open podľahla svetovej jednotke Ashleigh Bartyovej. Následne bola sezóna narušená pandémiou koronavírusu, a preto sa útok na vyššie pozície odkladá na rok 2021.

Zdroj: sport.cz, ts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + sixteen =

Slováci v akcii