Home Správy Fantázia v Starých Splavoch – v semifinále 3 Slovenky

Fantázia v Starých Splavoch – v semifinále 3 Slovenky

STARÉ SPLAVY Na ITF turnaji v českých Starých Splavoch (25 000 USD, antuka vonku) boli dnes na programe štyri štvrťfinálové zápasy. Každý so slovenskou účasťou.

Prvá nasadená Viktória Kužmová zdolala Nemku Tayisiyu Mordergerovú 6:4, 7:5. V úvodnom dejstve pri tom prehrávala 0:3 i 1:4, v druhom sete si musela poradiť so skóre 1:3. V dôležitých momentoch však ukázala, na čej strane je väčšia kvalita. Zaujala aj úctyhodným výkonom na servise, keď nastrieľala 12 es.

V semifinále ju čaká atraktívny súboj s Annou Karolínou Schmiedlovou. Turnajová trojka zvíťazila nad domácou Anastasiou Zaryckou v dvoch setoch 6:4, 6:3. V prvom sete sa Kaji dvakrát podaril ribrejk, od stavu 3:4 dominovala. V druhom dejstve už nenechala nič na náhodu. Rozhodla brejkom na 4:2. Víťaznú šnúru natiahla na 8 zápasov.

Príjemným prekvapením sú v Starých Splavoch výkony Chantal Škamlovej. Sympatická banskobystrická rodáčka si poradila po setoch 6:3, 7:5 s Rumunkou Laurou-Ioanou Andreiovou. V prvom sete ju nerozhodilo zníženie súperky z 1:4 na 3:4, v druhom zmazala manko 1:3 a v závere dominovala.

V semifinále narazí Chantal na Veru Lapkovú. Druhá nasadená Bieloruska zabránila čisto slovenskému semifinále, keď zdolala Lenku Juríkovú 7:5, 6:2. Vyrovnaný bol len prvý set, v ktorom naša tenistka vyrovnala z 1:4 na 4:4.