Home Najdôležitejšie Famózna Kučová vyradila v Miami aj ďalšiu favoritku: V druhom kole vyzve svetovú jednotku

Kristína Kučová

MIAMI – Slovenská tenistka Kristína Kučová postúpila do druhého kola na turnaji WTA Miami. V úvodnom zápase hlavnej súťaže zdolala Američanku Baptisteovú po setoch 6:4, 2:6, 7:5.

30-ročná Kučová mala výborný vstup do zápasu, keď po dvoch brejkoch viedla už 4:0. Následne sa jej americká súperka dostala do tempa, získala tri hry v rade, ale kvalitným servisom si koncovku úvodného setu slovenská tenistka postrážila. Po 41 minútach viedla 1:0.

V úvodnom geme druhej sady mala 149. hráčka sveta dve brejkbalové príležitosti, ktoré však nevyužila a v ďalšej hre stratila servis. Baptisteová počas celého druhého setu znamenite servovala a v ôsmej hre ďalším brejkom vyrovnala stav stretnutia na 1:1 (6:2).

V rozhodujúcom sete sa bojovalo o každý gem, v prvých štyroch hrách sme neboli svedkami žiadneho brejku a až v piatej hre bola Kučová tou hráčkou, ktorej sa podarilo prelomiť podanie svojej súperky. Za stavu 5:4 podávala naša tenistka na víťazstvo v zápase, ale servis neudržala a bolo vyrovnané. Koncovka duelu patrila však Kučovej, ktorá kontrovala ribrejkom a s následným potvrdením brejku na podaní nemala problém. Po hodine a trinástich minútach trvajúcom sete vyhrala pomerom 7:5.

Čaká ju nasadená jednotka

V boji o postup do tretieho kola čaká na Kristínu Kučovú svetová jednotka a zároveň aj nasadená jednotka turnaja Austrálčanka Ashleigh Bartyová.